Planescape: Torment

Návod

Než začnete číst tyto řádky, rozmyslete si dobře, zda je opravdu číst chcete a pokud ano, tak které. Obecné tipy k hraní najdete v sekci Tipy a triky. Zde v návodu naleznete podrobné rozuzlování celého příběhu, což může zkazit atmosféru a momenty překvapení zvláště hrajete-li Planescape: Torment teprve poprvé. Návod by měl sloužit především lidem, kteří ve hře někde uváznou a neví kudy se hnout dál. Pro vlastní dobro pracujte s návodem uvážlivě. Ať slouží!

Márnice, Úl

Pharod, katakomby

Dolní a Úřednická čtvrť

Ravel a dál...

Márnice 2.patro (začátek)

Mapa: Márnice 2.patro (začátek) Až slezete z kamenné desky [1] a promluvíte si s Mortem (váš první společník), seberte ze stolů dva obvazy [2] a skalpel [3]. Abyste pak tím skalpelem opravdu útočili, musíte se přepnout do inventáře (aktovka vpravo dole) a skalpel umístit do pozice pro zbraň. Zabijte zombie s klíčem [4] a klíč si vezměte. Otevřete a projděte dveřmi [5]. Morte vás poučí o mravech v Márnici. Při procházení Márnice se snažte koukat do všech regálů, beden apod. Berte pouze ty předměty, které potom můžete použít nebo prodat — balzamovací tekutiny (léčí), obvazy (léčí), jehly a nitě (léčí), artefakty, amulety, šperky, kouzla a nerezavé zbraně. Je dobré si promluvit se všemi zombíky či kostlivci (o patro výš). Někdy z nich máte možnost dostat nějaké předměty a cenné zkušenosti (anglicky experience zkráceně XP).

Zombie #965 [6]

Zombie, který chodí pořád do trojúhelníku. Morte se vám pokusí objasnit důvod a Zákon tří.

Zombie #369 [7]

Zombie držící obvaz, který si můžete lehce vzít.

Zombie #1201 [8]

V puse má jakýsi papírek. Až ho vytáhnete, v inventáři(menu) ho použijte(kliknete na něj pravým tlačítkem a dáte použít). Vyskočí dialogové okno, ohýbáte rohy papíru(pravý horní, pravý dolní, levý horní, horní pravý růžek). Papírek se změní na čtyřstěnnou pyramidu, která se po otevření rozpadne na prach a zbude z ní pouze třístěnná náušnice, kterou si později identifikujete (kouzlem nebo svitkem). A dá vám 3x33 měďáků.

Dhall [10]

Rozhodně nezapomeňte promluvit s Dhallem, písařem knihy mrtvých, i přes odrazování Mortem. Dozvíte se konečně pár zajímavých informací. Pokud nedejbože Dhalla zabijete, můžete si vzít jeho psací brk, který vám trvale zvýší znalosti.

Zombie #1664 [11]

Drží v náručí knihy. Po prozkoumání zjistíte, že je mezi dvěma knihami vložen list papíru, vezmete ho a přečtete. Je to seznam příchozích těl.

Ei-Vene [12]

Řekne abyste jí donesli nit a balzamovací tekutinu, nit buďto už máte, vytáhli jste ji z hlavy jedné nebohé zombie [13], nebo ji najdete ve třetím patře [24,25] a balzamovací tekutinu najdete o pár místností dál, kde jsou dokonce dvě [16]. Až jí to ponesete, tak ji pozorujte a vzbudí ve vás vzpomínku.

Zombie #506 [13]

Ze zombie můžete získat jehlu a nit.

Zombie #958 [14]

Kulhající zombie, která, když se jí dotknete, spadne a rozpadne se až na nohu. Tu můžete pak používat jako kyj.

Zombie #821 [15]

Je to převlečený anarchista za zombie, který má za úkol špehovat spalovače. Když mu přinesete od Ei-Veny klíč, rád vám poví jak můžete z márnice pryč pomocí portálu v prvním patře [29]. Mimo jiné vás také může „předělat“ na zombie.

Boxer + 13 měďáků [9]
2 x Balzamovací tekutina (ve dvou skříňkách) [16]
Prastará měděná náušnice [17]

Náušnice je zavřená, abyste ji otevřeli, musíte si promluvit se zombie #79. Tu naleznete ve 3.patře Márnice v jižní místnosti [21]

Márnice 3.patro

Mapa: Márnice 3.patro Zde není ani tolik interaktivních postav, ale především hodně předmětů. Když už vás odchytne nějaký spalovač, musíte říct, že hledáte Dhalla, protože jinak zburcuje stráže a ve výsledku to znamená, že každý v márnici vás bude chtít zabít. Kdyby se tak stalo, tak vůbec nepanikařte a hru znovu nenačítejte. Až vás dostanou znovu se jen probudíte na svém lůžku v Márnici. Všichni však v márnici budou na vás zase přátelští. Jsou tu také kostlivci, které lze, když máte páčidlo, nebo nějaký vhodný podobný nástroj rozebrat.

Kostlivec #863 [20]

Kostlivec, který má zadní část lebky propadlou a má v ní zprávu, kterou měl někam doručit.

Kostlivec #42 [22]

Kostlivec, který reaguje na váš hlas. Musíte po něm zkřížit ruce a potom vytáhnout „něco“ železného z jeho hrudníku. Odměnou vám bude nůž ze zelené oceli. Kostlivec #42 krouží po celém patře márnice, takže jeho místo na mapě je pouze ilustrační.

Amulet mušího těla + Kostěný amulet + Srážlivý amulet + 93 měďáků [18]

Kostěný amulet se možná bude hodit při odchodu z márnice.

Poznámkový list z Márnice + Balzamovací amulet Spalovačů – nižší [19]
Spalovačská žádost + 2x Srážlivý amulet + 33 měďáků + páčidlo [21]
Klíč ke svatyni v márnici [23]

Tímto klíčem si odemknete dveře do 1.patra márnice

Jehla a niť [24] + [25]

Márnice 1.patro

Mapa: Márnice 1.patro Ve středu 1.patra márnice je centrální kruhová síň, kde po obvodu stráží obří kostlivci. Pokud jste si vzali Knihu kostí a popela od zombie #732 [26], můžete postupně Obří kostlivce rozebrat. Za jednoho získáte celkem 800XP + kouzlo a vzhledem k tomu, že tam jsou čtyři, tak si celkem polepšíte. Jinak tu jsou taky spalovačský strážci, který opět odchytávají. Musíte se poptat na nějakého průvodce. Z márnice se buďto dostanete přes Soega [28], nebo portálem v severozápadní části patra [29]. Klíčem k portálu je kostěný amulet, který najdete v 3.patře márnice v jedné zamčené skřínce [18].

Zombie #732 [26]

Zombie drží v ruce Knihu kostí a popela, vezměte ji. Pomůže vám rozebrat obří kostlivce.

Duch Deionarry [27]

Deionarra byla láska některé vaší minulé inkarnace. Duch ve vás může probudit schopnost oživit mrtvé, což je dost užitečná schopnost. Také vám poví něco o vaší budoucností (poměrně přesně), náplni vašeho putování, ale musíte jí slíbit, že se pro ni vrátíte.

Soego [28]

Můžete se ho zeptat na Pharoda. Pro odchod z márnice ho buď přemluvíte, aby vám otevřel dveře, nebo Soega zabijete a klíč si vezmete z jeho mrtvoly. Márnici lze také opustit jedním portálem [29].

Hrobka

Malá místnost, kde vás to vyhodí pokud půjdete z márnice ven portálem. Na zemi je Pennova zpráva a 30 měďáků. Mimo jiné zde také můžete odpočívat, a tak se bezplatně uzdravovat. Vesta ven vede přímo do severovýchodní části Úlu [16].

Severovýchodní část Úlu

Mapa: Severovýchodní část Úlu Úl je čtvrť Sigilu, která je ještě rozdělena na další podoblasti. Úl je celkem drsné místo, ráj zlodějů a flákačů, ulice jsou lemovány hampejznicemi. Ze severovýchodní části Úlu se můžete dostat do jihozápadní části Úlu [13] nebo do Uličky nebezpečných zákoutí [14] (té se ale prozatím vyhneme), a nebo do jihovýchodní části Úlu [15]. Až vyjdete z Márnice, poptejte se nějakého Spalovače jestli neví kde je Pharod, odkáže vás za Emoricem do Baru Zapomnění [1]. Jinak můžete oslovit úplně každého, třeba i obyčejného občana a poptat se na různé věci.

Syfl [2]

Syfl stojí před branou Márnice a čeká na „mrtváky“, aby je donesl Spalovačům. Dozvíte se od něj, že už jste se potkali mnohokrát. Může vás propašovat zpět do Márnice, pokud budete předstírat mrtváka.

Annah [3]

Annah je tiefling, a může vám za poplatek říct směr, kterým se Pharod nachází (až na to, že vás nasměruje zcela špatným směrem). Z rozhovoru se dozvíte, že Morte je mimir (důležitá věc). Annah se v průběhu hry k vám bude moci připojit, zatím to ale nejde.

Quetin [4]

Quetin se celé dny zabývá tím, že si čte nové přírůstky na obsidiánovém pomníku mrtvých a pokouší se vzpomenout jestli je náhodou neznal. Řekne vám proč před konstrukcí Spalovači truchlí a taky se ho můžete zeptat jestli nezná někoho, kdo by vstal z mrtvých.

Sev´Tai [5]

Žena, která truchlí pro smrt svých tři sester, můžete se nabídnout, že jejich smrt pomstíte – zabijete tři “Hladový psi” z frakce Chaotiků. Najdete je v jihozápadním Úlu za barem U Doutnajícího nebožtíka.

Smrt jmen [6]

Muž, který do monolitu zapisuje jména. Může vám ukázat, kde se nachází jméno Deionarry, anebo taky nějaké zapsat.

Bean Posel [7]

Zdejší „pošťák“, ale nějak nemůže najít Craddocka, pro kterého má doručit dopis. Proto se nabídněte, že mu ho předáte až ho potkáte. Craddock se nachází v jihozápadním Úlu [6].

“Nástěnka” [8]

Zombie, které slouží jako nástěnka pro novinky v Úlu. Můžete ji vyndat z hlavy dlažební kostku. Taky vám může ukázat směr kudy hledat Pharoda (na rozdíl od Annah správný směr a zdarma).

Angyarovy [9]

Rodina Agyarů žijí v domě [9] na jihovýchodě od Márnice. Promluvte si nejprve s mužem, ale opatrně ať na vás nezaútočí. Potom si promluvte s ženou a zeptejte se jí co je s mužem? Po chvilce přemlouvání vám řekne, že asi podepsal Smrtelnou smlouvu se spalovači. Musíte jít do baru Zapomnění [1], v něm najít Hrobkopa [2] a přemluvit ho, aby vám angyarovu smrtelnou smlouvu dal nazpět. Angyar vás za tuto službu kdykoli nechá u sebe přespat. Důležitější ale je, že se dozvíte jak se dostat k Pharodovi — portálem z Hadrníkova náměstí. Klíčem k portálu je harampádí.

Ingress [10]

Dívka, která před čtyřiceti lety omylem prošla portálem, který ji vyhodil tady v Úlu. Prvních deset let se pokoušela dostat na zpět, ale poté když jí něco na druhé straně portálu ukouslo kus ruky, už se moc bojí a v podstatě se zbláznila. Slibte jí, že pokud najdete způsob, jak ji pomoct, tak jí řeknete. V jihovýchodní části Úlu je bar U Doutnajícího nebožtíka[12], kde najdete Candriana[2], ten až mu řeknete o Ingress bude s pomocí souhlasit. Nyní se musíte zase vrátit k Ingress jí to vyřídit a potom zase ke Candrianovy, který vám už řekne, že vše proběhlo v pohodě a předá vám Ingressitiny zuby, což s postupem času budou pro Morteho ty nejlepší.

Bar Zapomnění (Spalovačský bar)

Mapa: Bar Zapomnění (Spalovačský bar)

Sere Skeptik [1]

Starší žena, která byla nedávno otřesena chováním svých spolupracovníků (spalovačů) při její horečce. Buďto jí řekněte, že něco takového s ní nemůže zlomit její víru, nebo opak. Prostě jenom neříkejte, že nevíte. Klidně se jí můžete svěřit se svým příběhem, že jste nesmrtelný. Jinak se jí můžete zeptat na ostatní spalovače a taky na Pharoda.

Mortai Hrobkop [2]

Tento starý Spalovač sepsal smrtelnou smlouvu s Angyarem.

Norochj [3]

Spalovač, který má pro vás práci - Mauzoleum [11].

Smrtichtivý [4]

Spalovač, který je téměř rozhodnut se zabít. Rozmluvte mu to, ukažte mu na sobě co obnáší smrt.

Emoric [5]

Spalovač, kterému patrně patří celý bar, můžete mu slíbit, že zjistíte odkud Pharod bere těla mrtvých. Můžete se také informovat o spalovačích a připojit se k nim do frakce. Pro vstup budete muset vykonat celkem 4 úkoly:

 1. Norochj chce, abyste našli v úlu zloděje převlečeného za Spalovače. Ten je v jihozápadním Úlu a jmenuje se Popelplášť[1]. Zabijte ho.
 2. Promluvit si se Smrtichtivým [4].
 3. Promluvit si se Sere [1].
 4. Najít Soega. Nachází se v úrovni Tiché Národy (Toto se momentálně nedá splnit, najdete ho až za čas)

Mauzoleum

Mapa: Mauzoleum Dostanete se sem portálem [11] ze severovýchodní části Úlu. Hned jak vás portál vyplivne [1], vstoupí vám do cesty strážný duch. Řekněte mu, že mu pomůžete zničit narušitele. Projděte Mauzoleem až do vnitřní komory [2]. Neměl by to být problém, klidně můžete jít tou nejkratší cestou a na zpáteční cestě si to projít celý. Ve vnitřní komoře na vás čeká mág Strahan Runostín a pár oživlých kostlivců. Dialogem se ani nemusíte až tak moc zabývat, stejně ho budete muset zabít. Doporučuji navolit Morteho speciální schopnost Litanie Kleteb a vy do něj začnete bušit. Jak ho zabijete ihned se všechny kostlivci rozpadnou. Seberte po něm vše, co zanechal. Nezapomeňte ani na pracovní stůl, kde má pár kouzel, svoji knihu a kostěnou dýku. Až opustíte vnitřní komoru, zjeví se vám strážný duch, aby vám poděkoval. Nyní už stačí jít zpět do baru Zapomnění a pochlubit se s tím Norojchovi.

Jihovýchodní část Úlu

Mapa: Jihovýchodní část Úlu V této části Úlu najdete Bar u Doutnajícího nebožtíka [12], kde si můžete vyzvednout Dak´kona [7], nebo tady taky je věhlasný tetovací salón [10] Fella, který nabízí různá kouzelná tetování, která mohou například zvýšit vaše statistiky.

Štěkající-Divous [1]

Chaotik, který vám ovšem poví něco o vašem ztraceném deníku, takže se ho určitě poptejte. Pokud hodláte být mág, neštěkejte na něj, upadlo by vám přesvědčení k chaosu.

Zarmoucená slečna [2]

Je to volavka pro bandu zlodějů. Všimněte si kapky krve na šatech.

Truchlící-za-stromy [3]

Poví vám celkem zajímavé informace o tetovacím salónku a o Fellovi. Pomůže vám s 1.úkolem od stařeny Mebbeth. Pokud máte dostatečnou INT, zajímejte se o umírající stromy, abyste dostali pár zkušeností.

Bar U Doutnajícího nebožtíka [12]

Mapa: Bar U Doutnajícího nebožtíka

Drusilla [1]

Poví vám pár informací o Ignusovi (doutnající osobě).

Candrian [2]

Cestovatel mezi sférami, řekněte mu o Ingress a její příběh, po chvíli bude souhlasit a pomůže jí. Jinak je to „chodící encyklopedie sfér“. Bylo by dobré projet všechny questy, ale je jich poměrně dost. Při dobře vedeném dialogu:) můžete od něj získat negativní žeton.

Ebb Kolenovrz [3]

Zdejší informátor, bývalý Harmonický, je v důchodu. Zná dost hodně věcí o Úlu a celém Sigilu, takže ho naprosto vyzpovídejte.

Alais [4]

„Věhlasný bojovník“, který se omylem dostal do Úlu. Když ho ze začátku opravíte, že Ebb neříkal „kruhy“ ale sféry, získáte 250XP. Když mu řeknete, že už víte, kdo je – Bezradný, dost se naštve a bude mnohem nepřístupnější, omluvte se mu.

Barkis [5]

Barman a majitel baru vám poví, že jste už tady byl a všechno jste to rozmlátil. Protože jste u sebe neměl žádné peníze, dal jste tu do zástavy vlastní oko. Pokud ho chcete koupit zpět, základní cena je 500, ale můžete smlouvat. Kolik usmlouváte záleží na vašem charisma (já to usmlouval na 300). Oko si nicméně určitě kupte, protože vám dá 1000XP a zlepší bojové dovednosti. Taky vám nabídne členství zadarmo, ale musíte donutit Mochai [9], aby zaplatila své dluhy.

Ilquiz [6]

Ve skutečnosti to je zamaskovaný vyšší fiend Glabrezu. Odmaskujete ho buď pouhou přítomností Fall-from-Grace ve vaší partě nebo zabitím těch dvou abishaiů sedících vpravo nahoře u stolu.

Dak´kon [7]

Githzerai ze sféry Limbo. Popovídejte si s ním a až vám nabídne své služby, určitě ho neodmítejte. Každý meč se hodí a za další Dak'kon je opravdu dobrý bojovník/mág!

O [8]

Není to ani člověk. Každopádně si s ním promluvte. Za dobře vedený dialog se vám permanentně zvýší +1 MOU.

Mochai [9]

Když jsem kolem ní procházel sama si mě odchytla, abych jí koupil drink. Je to převlečená žena za spalovačku a když jí to řeknete, hned se zklidní. Můžete po ní chtít nějaké peníze, aby jste uchovali její spalovačské tajemství. Tyto peníze můžete použít k zaplacení jejího dluhu, jak vás o to požádal barman Barkis [5].

Jihozápadní část Úlu

Mapa: Jihozápadní část Úlu

Popelplášť [1]

Je to ten jak se po něm shání Norochj, zloděj převlečený za Spalovače. Zabijte ho, pro jistotu použijte Morteho schopnost Litanie Kleteb, aby nezdrhl.

Meri´am [2]

Je to stará žena, která vás už viděla. Jinak s ní můžete splnit třetí úkol pro Mebbeth.

Železná Nalls [3]

Žena, která vytahuje z trámů hřebíky a prodává je Hamrysovi.

Smradodech [4]

Smrdící prokletý muž, který nabízí za 3 měďáky příběhy. Vyslechněte všechny, jinak mu taky můžete slíbit, že mu pomůžete zbavit se toho prokletí smrdění, ale to vyřešíte až časem.

Goaha [5]

U něj si můžete zahrát kostky o prachy. Ale nejde na tom ani moc vydělat, protože moc štěstí nemáte a i kdyby jste si ho přičarovaly, můžete hrát pouze dvě hry za sebou a nanejvýš vsadit můžete jenom 100 měďáků.

Craddock [6]

Až mu vyřídíte vzkaz od Posla Beana, můžete nabídnout pomoc, máte najít Jhelaie a toho najdete v jihovýchodním Úlu [4]. Ale Jhelai na to, aby se šel vysrat a že už pro Craddocka nikdy nebude makat. Craddockovi to řekněte nezaobaleně, Craddock spustí smršť nadávek a Morte se něco dokonce přiučí. Pak Craddockovi se nabídněte jako pracovní síla místo Jhelaie, vyděláte 30 měďáků.

Prophyra [7]
Kossah-Jai [8]

Pomůže vám při 3.úkolu od Mebbeth.

Giscorl [9]

Obchodník, prodává látky, což jsou hadry, obvazy, jehly a nitě. Můžete si u něj doplnit zásoby “základního léčiva”. Jinak s ním splníte 2.úkol pro Mebbeth

Tržnice [10]

Na celém náměstí můžete od koupit zbraně, různé lahůdky, nádobí? a taky Lim-Lima, což vřele doporučuji, protože je to celkem pěkné zvířátko:)

Oplakávač z Es-Annon [11]

Vyslechněte jeho příběh a nabídněte se, že jméno města vyryjete do náhrobního kamene. Najdete ho před márnicí, jděte do severozápadní části Úlu a zde řekněte Smrtjmenovi, aby vyryl jméno Es-Annon do monolitu, poté to jděte oznámit Oplakávači.

Creeden [12]

Prodává různě připravené kraniokrysy, o kterých se taky od něj dozvíte dost věcí.

Braskenova bouda [13]
Úřad pro sledování škůdců a nemocí [14]

Je tam Phienas T. Lord XXXIX, který odkupuje ocásky kraniokrys. Můžete se ho také zeptat, jak mohl někdo jako on skončit v takového díře, prospíte se 8 kvalitních hodin.

Po odkoupení pár ocásků (cca šesti), vás při začátku dalšího rozhovoru poprosí o zabití krysodlaka ve sklepě, od kterého vám dá klíč.

Severozápadní část Úlu

Mapa: Severozápadní část Úlu

Mar [1]

Mar vás poprosí o dodání skříňky Ku´atrovi v jihovýchodním Úlu [8]. Teď máte dvě možnosti buďto krabici otevřete a zabijete fienda (ale ochudíte se o zajímavé předměty v pozdější fázi hry), nebo budete s tou krabicí běhat po všech čertech. Ku´atruu najdete v jihovýchodním Úlu [8], který vás ale odkáže na Braskena, který se nachází v jihozápadním Úlu [13]. Ten už alespoň nastíní problém krabice, ale on sám ji samozřejmě nechce a tak vás posílá za Shilandrou do severovýchodního Úlu [12]. Shilandra opět skříňku nechce přijmout, a tak vás posílá za knězem Aolem do katedrály [4] v Uličce nebezpečných zákoutí. Po vyřešení úkolu si určitě nezapomeňte popovídat o tom s Marem [7], ale třeba i s Brasenem.

Jednoduchý [2]

Má vidličku, kterou chce Nestor v Hotýlku [6] zpět. Jednoduchého zabijte a vezměte si od něj tu vidličku.

Fleece [3]

Je to jenom zlodějíček. Pokud nemáte obratnost alespoň kolem 15, vůbec s ním nemluvte. Nachytejte ho, jak vás okrádá.

Porphion [4]

Je zarmoucen nedávnou ztrátou – ukradením modlitebního provázku. Nabídněte se, že provázek získáte od lupičů zpět. Zloději se nacházejí v jihovýchodním Úlu [6]. Nalžete jim vše, co jen bude možné. Porphion vás na oplátku může naučit se zbraněmi.

Mhult [5]

Ostražitý sběrač.

Hotýlek [6]

Je tu 5 lidí, Nestor, Arlo, Bariaur a dva obyvatele. Nejdříve promluvte s Arlem. Chce se zbavit Nestora. Nestor je cvok, který hledá svojí vidličku, řekněte mu, že mu pomůžete. Vidličku najdete hned venku (severozápadní Úl) u chlápka jménem Jednoduchý [2], zabijte ho a vidličku vraťte Nestrovi. Zajděte za Arlem, u kterého za odměnu můžete nyní bezplatně kdykoli přespávat. Promluvíte-li k obyvatelům jeden z nich si vás splete s nějakou Morric a dá vám svitek s kouzlem Magická střela.

Ulička nebezpečných zákoutí

Mapa: Ulička nebezpečných zákoutí Abych vše uvedl na pravou míru, tak jsou tu dva gangy Ostří Andělé [1] a Shivové [2]. A aby toho nebylo málo je tu ještě jedna osoba Černá Růže [3]. Prostě a jednoduše nechejte se najmout nějakým gangem, abyste zničili ten druhý. Já osobně jsem se ze začátku přidal k Ostrým Andělům [1] a vymlátil jsem Shivy [2]. A potom k Černé Růži [3] a vymlátil jsem Ostrý Anděly [1]. Potom, když jsem to oznamoval Černé Růži [3], chtěl se mnu bojovat, ale pokud máte vysokou inteligenci, v pohodě se tomu vyhnete a získáte dalších 1500XP.

Katedrála [4]

Katedrála kněze Aola. Kněz v katedrále vám pomůže zničit skříňku od Mara. Pokud mu řeknete, že se chcete také stát následovníkem Aoskara, při odchodu z uličky vás uvězní Paní Bolesti do Hráčova bludiště.

Ohořelá budova [5]

Zde nacvičují učni magie. Rauk pro ně měl mít tři prsteny, ale zapomněl je ve stanech. Musíte dojít do stanů [6],[7] a [8] a prsteny si vzít. Shlédnete cutscreen s krvelačným Lim-Limem. Nezapomeňte mágy obrat o vše co po nich zůstalo.

Hráčovo Bludiště (Bludiště paní bolesti)

Mapa: Hráčovo Bludiště Dostanete se sem buď z Uličky nebezpečných zákoutí, poté když řeknete Aolovi, že se stanete následovníkem Aoskara, anebo až když si v Úřednické Čtvrti koupíte u Vrischiky panenku Paní Bolesti a budete ji na veřejnosti uctívat. Z Bludiště se dostanete tak, že projdete bránou [2], která vás přemístí před bránu [3]. Odtud se dostaňte opět k bráně [2], která vás už vyhodí u brány [4]. A tudy se už vrátíte zpět odkud jste přišli. Připojte si k sobě znovu společníky. Jinak si z ohniště [1] vezměte kouzelné kladivo a kostěný deník. Musíte se pokusit ho rozluštit a až ho budete odkládat, tak na to přijdete.

Hadrníkovo náměstí

Mapa: Hadrníkovo náměstí

Přítel-Morku [1]

Sběrač, kterému můžete dát si kousek od vás ukousnout a on vám zato dá prst, který má na provázku kolem krku. Když pak prst použijete a máte dostatečně vysokou inteligenci dostanete z toho Memphin prokletý prsten navléknutí(+2 AC)!

Žlutoprst [2]

Když to nejde po dobrém, musí to jít po zlém. Když už mu třeba i zaplatíte za informaci o Pharodovi, stejně se na vás vykašle. Hned ze začátku klidně řekněte, ať si Morteho vezme. Jak natáhne ruce, Morte ho scvakne, následuje boj.

Jarym [3]

Požádá vás o rubín, aby mohl dokončit kouzlo. Tento rubín získáte právě z Marovy krabice. Pokud jste skříňku sami otevřeli, měli byste ho mít u sebe pokud jste se s tím došli až k Aolovi, musíte to získat od něj. Když ho nebude chtít vydat, zabijte ho, stejně ho už k ničemu nepotřebujete.

Ratbone [4]

Vycvičí vás za 50 měďáků na zloděje.

Sharegraveho chajda [5]

Řekněte Sharegravovi, že mu zjistíte odkud Pharod bere všechna ta mrtvá těla.

Nodd [6]

Až budete od něj na odchodu, bude k vám mít prosbu, jestli byste nenašli jeho sestru Amaryssu. Souhlaste, najdete jí v jihovýchodním Úlu [5]. Až jí povíte o Noddovi, bude nadšená a pošle mu po vás 100 měďáků zpět Noddovi.

Vlask [7]

Jsou to dveře do malého příbytku, kde najdete jenom harampádí. Po chvíli k vám přijde Sběrač – mág Vlask se dvěma kumpány a chce po vás 100 měďáků. Odmítněte, budete bojovat. Bezpodmínečně použijte Morteho schopnost Litanie Kleteb, protože to není zrovna jednoduchý nepřítel. Potom si otevřete Vlaskovým klíčem portál zpět na Hadrníkovo náměstí.

Mebbeth [8]

Stará porodní bába. Když si řeknete, zdarma celou vaši partu vyléčí a můžete u ní i libovolně přespávat. Prodává různé amulety, kouzla a léčivé předměty. Pokud jí požádáte, aby vás naučila umění, bude po vás chtít 3 úkoly:

 1. Dostanete semínko a máte ho donést na trh (jihozápadní Úl) [10] a přinést od semene pár bylin. Ale na tržnici ještě takovéto semeno neviděli. Musíte najít v Úlu zahradníka. Jeden takový Truchlící-za-Stromy [3] stojí v jihovýchodním Úlu. Ten sice takové semínko taky neviděl, ale dokážete soustředěním semínko rozrůst.
 2. Nyní opět půjdete na kupecké náměstí do jihozápadního Úlu za kupcem Giscorlem [9]. Ten vám ochotně předá hadry, které zase odneste Mebbeth.
 3. Opět na to samé místo. Máte od Kossah-Jai [8] v jihozápadním Úlu přinést nějaký inkoust. Ta ovšem žádný inkoust neprodává a posílá vás za Meir´am [2], která má rybí inkoust, ale nemůže ti ho do ničeho nalít. Musíte proto na tržiště [10] a koupit tam korbel.

Až se vás bude ptát, proč se chcete naučit Umění, řekněte, že potřebujete MOC. Později ve hře u Ravel tak získáte největší bonusy.

Až se vyučíte na mága, promluvte si o Umění s Dak'konem a rozřešte všechny Zerthimonovi kruhy (INTELIGENCE alespoň 18, MOUDROST alespoň 19). Získáte za to mnoho zkušeností a Dak'konovi se zlepší výrazně statistiky (+1 SÍLA, +2 OBRATNOST and +2 ODOLNOST). Navíc získáte i silná kouzla.

Průchod [9]

Až se vám bude chtít jít dál nebo prostě už budete mít splněné všechny úkoly, jděte portálem za Pharodem. Klíčem k portálu je harampádí, stačí mít nějaké u sebe v inventáři. Portál vás přenese přes bránu. Všimněte si, že se otevře portál i opačným směrem – lze se kdykoli vrátit k Mebbeth pro léčení nebo doplnění zásob. Až vás to vyhodí za bránou jděte ke dveřím [10] do Bludiště odpadků.

Bludiště Odpadků (Smetiště)

Mapa: Bludiště Odpadků (Smetiště) Hned jak vstoupíte do úrovně, přichází Anamoli [1]. Buďto ho přesvědčíte a pustí vás dobrovolně, nebo ne a i když je celkem velká početní převaha, všechny celkem bez problémů zabijete. Pokud v této úrovni váš bezejmenný zemře, objevíte se až na 'operačním' lůžku švadlenky Marty v Pohřbené vesnici. Takže pokud se vám Smetiště nechce procházet, nechte se zabít. Pokud se rozhodnete to procházet, podívejte se i na portál [2], který vás přenese do jakési pasti [3] s kranoikrysami. Klíčem je ocásek kraniokrysy. Jsou tam ale celkem zajímavý předměty, doporučuji tam vlézt. U Bishe a jeho kamarádů [4] můžete rozhovorem dostat poměrně dost zkušeností, ale nesprávně vedeným dialogem pouze boj. Potom už pouze odklopte víko v zemi a hurá do Pohřbené vesnice.

Pohřbená vesnice

Mapa: Pohřbená vesnice

Švadlenka Marta [1]

Ptejte se jí na všechno, co bude možné. Požádejte jí, jestli by se vám nepodívala do vnitřností, vytáhne z vás prsten a kus střev, co zapomněla zase zandat nazpátek. Až se vás zeptá jestli si jdete vyzvednout nitě a zuby, řekněte, že ne, že si jdete něco k ní koupit. Má například zmijí zub pro Morteho. Jinak u ní také můžete kdykoli odpočívat.

Ku´u Yin [2]

Muž, kterému Radine [3] zcizila jméno a číslo. Jděte za Radine [3], ta ho ovšem nechce dát, a tak jděte zpátky za Ku´u Yinem a takhle pořád, dokud vám ho Radine [3] nedá.

Blázen Ojo [4]

Poví, že nedávno byl pokousán nějakou (kranio)krysou, která chtěla vědět něco o místě plačícího kamene.

Uhir [5]

Muž, který ztratil při sestupu do katakomb svůj šťastný nůž. Řekněte, že když ho najdete, tak mu ho přinesete. Viz. Probodnutý Ghúl [14]

Quint [6]

Zdejší obchodník. Prodejte tu vše co jste zatím posbírali. Taky vás požádá, kdybyste našli Grise (spíše jeho mrtvolu), abyste si od něj vzali jedovatý amulet a donesli mu ho. Viz. Hrobka milování [1]

Sherryl

Najdete jí jen pokud máte nainstalovaný Planescape: Torment Unfinished Business Mod v domku na sever od Quitova domu [6]. Požádá vás o nalezení svého otce. Pošle vás za Utherou, kterou naleznete v Pohřbené vesnici kousek na jih od domu Švadlenky Marty [1]. Uthera vám dá klíče k portálu do a ven z krypty. Chce po vás donést kostěný kyj, jeden takový se nachází na zemi kousíček od Uhira [5]. Pak vám prozradí, že portál se nalézá severozápadě Pohřbené vesnice (kousek od vchodu do vesnice). Po projití portálem do krypty na vás zaútočí 2 obří kostlivci a ghúl. Po jejich zabití, vyzvedněte zprostřed krypty cennosti a z lidské mrtvoly na zemi (Sheryllin otec) prsten. Přibližte se na východ krypty, kde by se měl otevřít portál zpět do Pohřbené vesnice nebo spáchejte s Bezejmenným sebevraždu. Prsten ukažte Sherryl.

Pharod [7]

Zde se nachází vstup na Pharodův dvůr. Pharod vám ještě neřekne to, co chcete vědět, musíte pro něj najít Bronzovou kouli, která se je kdesi hluboko v katakombách. Když mu to odsouhlasíte budete mu moci položit alespoň nějaké otázky. Klidně do něj i lehce slovně narážejte, zlostí vám toho poví víc. Rozhovor můžete začít klidně i podruhé po skončení prvního rozhovoru. Než se vydáte do katakomb, vyzbrojte se několika hojidly (lze koupit u Marty), například 20 jehel a nití pro každého člena party. Pak jděte k bráně [8], vedoucí do katakomb. Promluvte si s Barrem[8] a on už vás pustí.

Katakomby Truchlícího Kamene

Mapa: Katakomby Truchlícího Kamene Je to dost ošklivé, někdy až strašidelné místo plné kraniokrys a nižších Vargoullií. Pokud vás to ale uklidní, narazíte zde třeba i na ghúly nebo také krysodlaky ;-)

Na místě [6] se dostanete do Místa neustálého rozjímání, což je nepovinná lokace, do kterého doporučuji jít až poté, co navštívíte Mrtvé národy [8].

Hrobka milování [1]

Až otevřete hlavní hrobku, ve které je mrtvola Grise, objeví se v hrobce další 3 ghúlové. Pokud vám nepůjdou zabít najednou, zbytečně se netrapte a doražte je až další inkarnací. Jinak Gris je ten po, kterém se v Pohřbené vesnici každý sháněl. Až získáte schopnost Mluvit s mrtvými, určitě sem dojděte. Poví vám jak zemřel a i kde má v Pohřbené vesnici své věci, mimo jiné i to po čem se sháněl Quint. Je to kousíček na jih od domu Švadlenky Marty. Viz Návrat z katakomb.

Roztříštěná hrobka [2]

Tak zde vás napadne skupina nižších Vargouille. Po jejich zabití, prohledejte bednu a kostru. Najdete Mooriny pěstní dýky (budou se parádně hodit pro Annah) a něco přes 500 měďáků.

Hrobka rozdělení [3]

Celý prostor je past vedle pasti, kdo jde za zloděje, je celkem v klidu, pasti může odstranit. Ale ostatní ne. Rychle to proběhněte a nikde se nezastavujte. Sestupujte vedlejším sarkofágem do Podzemní komnaty, kde je dost nechutný jezírko, ale najdete tu ruku, svojí ruku. Po navrácení do Úlu ji určitě nezapomeňte donést ukázat Fellovi. Zjistíte celkem dost zajímavý věci. A když necháte Dak´kona překládat rozhovor, nachytáte ho, jak lže.

Glyve [4]

Plačící obličej ve zdi, který vám něco poví o Mnohojednomovi a o Mrtvých národech. Chce taky po vás abyste našli v Přemožených národech kouzelnou láhev (Karafu) [5].

Mozaiková hrobka [5]

Nestoupejte do toho kruhu, je to past, otevřete ten sarkofág, jsou v něm mince a perlík.

Chad [7]

Až budete ovládat schopnost mluvit s mrtvými, tak si s ním popovídejte. Bude po vás chtít, abyste v katakombách zabily úplně všechny nižší Vargoulli.

Mrtvé Národy

Mapa: Mrtvé Národy Při vstupu do úrovně musíte souhlasit s jejich podmínkami. Pak vás odvedou k Soegovi u něj se můžete kdykoli odpočinout. Jinak tu jsou různí kostlivci, zombíci a ghúlové a všechno to žije spolu na jedné hromadě :)

Až budete mít všechny úkoly splněné, tak vám Hagrimm poví, že ghúlové tady někde uviděli pár kraniokrys a požádá vás abyste je při případném potkání zabili. Ty kraniokrysy budou na místě [15]. Když Hagrimmovi oznámíte že jste zmasakrovali skupinku kraniokrys, bude mít z vás celkem radost, ale nebude to stačit, aby vás propustil. Chce nějakou záminku, aby se zbavil Soega, nechce ho bezdůvodně zabít. Řekněte Soegovi [1], že Pochybovačný kostlivec [11] uvažuje o Pravé Smrti. Soego hned půjde si s kostlivcem popovídat, a tak ho donutíte, aby odešel ze své místnosti. Přečtěte si jeho deník (ten stůl, co je vpravo v té místnosti [1]), získáte podklady, že je špeh Mnohojednoho. Dojděte to prozradit Hagrimmovi [4]. Hagrimm zabije Soega. Vemte si do batohu Soegovu lebku, bude se totiž ještě hodit. Nyní stačí už jenom říct znovu o propustku Hagrimmovi a on vás pustí dál do Přemožených národů.

Soego [1]

Spalovače Soega jste potkali už v 1.patře Márnice. A taky to je ten člověk, kterého máte najít, abyste se mohli připojit k frakci Spalovačů. Můžete si u něj kdykoli odpočinout. V Mrtvých národech působí jako špeh Mnohojednoho.

Hagrimm Ponurý [4]

Zdejší kněz, který tu všemu šéfuje. Vyzpovídejte ho úplně ze všeho. Objasní vám přibližně vaši situaci.

Ošuntělá Mary [5]

Pokud máte inteligenci alespoň 16, může vás naučit schopnosti Kosti vyprávějte. Pokud budete mít charisma alespoň 15 a už budete mít poznanou schopnost Kosti vyprávějte, poví vám o portálu ve výklenku vedoucím k Tichému králi.

Bezejmenná Zombie [6]

Zapomněla vlastní jméno, poté co opustíte Mrtvé Národy se v Přemožených Národech podivte na nápis [3], kde je ovšem už její jméno nečitelné, proto až se vrátíte nějak ji pojmenujte sami.

Zmatený kostlivec [8]

Přemýšlí nad jednou hádankou a stále mu nejde vyřešit. Viz. Kostlivec Hádankář [12]

Kostlivec obchodník [10]

Můžete tu opět prodat všechny věci, které jste doposud našli a vyprázdnily si tak inventář. Taky si doplňte zásobu léčiv.

Pochybovačný kostlivec [11]

Uvažuje o pravé smrti. Jenom si s ním promluvte, abyste měli doplněný deník.

Kostlivec Hádankář [12]

Abyste uspěli opět musíte mít inteligenci alespoň 16. Vyzvěte ho na hádankářský souboj. Nakonec vyhrajete a odpovědi si vyměníte. Nyní, když už znáte odpověď na jeho hádanku, dojděte ji říct Zmatenému kostlivci [8].

Acaste [13]

Vůdkyně ghúlů. Při rozhovoru si dejte pozor na přesvědčení. Dále si musíte promluvit s Pochybovačným kostlivcem [11].

Probodnutý Ghúl [14]

Má za opaskem Uhirův nůž. Vyměňte ho za 6 ocásků kraniokrys.

500 měďáků [2]
Svitek s kouzlem Krvavý Most [3]
324 měďáků [7]
3 x Kostěný amulet [9]

Místo neustálého rozjímání

Mapa: Místo neustálého rozjímání Před prvním vstupem do této lokace je lepší navštívit Mrtvé Národy. Po vstupu vás osloví krysodlak Mantuok. Pokud jste se už setkali se Soegem v Mrtvých Národech, můžete Mantuoka přesvědčit, aby vás dovedl rovnou za Mnohojedním.

Jinak vás přenese na druhý konec úrovně [2] do vězení. V místnosti posbírejte, co se dá (palcát Baatezu) a jděte ke dveřím [3]. Pokuste se přesvědčit stráž, aby vám otevřela. Pokud máte už ve skupině Annah, stráže vám otevřou. Pokud stráže nepřesvědčíte, na dveře zaútočte a otevřete si sami, ale bez zkušeností. Potom vás čeká celkem dost bojů. Každopádně máte hned několik možností co budete nyní dělat:

 1. Půjdete hned teď za Mnohojedním [4] a slíbíte, o co požádá. Potom už na vás tady nikdo útočit nebude.
 2. Nejdřív vymlátíte komplet celou úroveň a až pak půjdete za Mnohojedním[4]. (doporučuji)
 3. Vymlátíte celou úroveň a za Mnohojedním [4] vůbec nepůjdete. (tuto možnost vůbec nedoporučuji!)

Kdybyste náhodou zemřeli, objevíte se hned u východu z úrovně [1]. Jo a za zmínku ještě stojí jedna věc a to ta na místě [5], artefakt vyvolávající černou kouli.

Přemožené Národy

Mapa: Přemožené Národy Doporučuji to projít celý a posbírat úplně všechno, minimálně je potřeba sebrat Bronzovou Kouli [6] a Karafu [5] také užijete. Bude to tu o něco lehčí než v Katakombách Truchlícího Kamene, protože tu jsou ghúlové, kteří vám dokonce někdy i pomohou. Jinak je tu nová potvora – Tropotocata. Vypadají hrozivě, ale zabíjí se celkem jednoduše. Pokud jich je více po hromadě, vylákejte (lze i Litanie Kleteb) vždy jen jednu a zabijte ji opodál. Až to projdete, vraťte se s Bronzovou Koulí zpět do Mrtvých Národů.

Perlík [1]
Dýmka Abyssu [2]
Zlatý náramek [3] + úkol pro Bezejmennou zombie [6] v Mrtvých národech
371 měďáků [4]
Karafa [5]
BRONZOVÁ KOULE! [6]

Zpět v Mrtvých Národech – Úkol pro Mnohojednoho

Mapa: Zpět v Mrtvých Národech – Úkol pro Mnohojednoho Nyní doporučuji začít plnit úkol pro Mnohojednoho. Samozřejmě se na to taky můžete vykašlat, ale pokud se rozhodnete to udělat, tak dojděte za Ošuntělou Mary [5] a dostaňte z ní informaci o portálu vedoucím k Tichému králi. Pokud nebudete mít dostatečné charisma, jděte za Hagrimmem [4], naposled se u něj vyspěte a pak ho budete muset kvůli klíči zabít (nebo okrást, pokud jste zloděj). Jak ho napadnete, všichni se na vás naštvou a půjdou po vás. K Tichému králi se dostanete dveřmi [16], možná trochu problémy bude dělat Královská stráž. Po vstupu do Trůnního sálu, vás napadnou další obří kostlivci. Tichý král je opravdu tichý, protože je mrtvý, vezměte jeho lebku a jděte za Mnohojedním. Získáte celkem dost zkušeností, ale Mnohojeden vás zradí a po předání informace na vás zaútočí. Musíte ty krysy všechny vybít.

Mapa: Návrat k Pharodovi přes Katakomby Při návratu si promluvte s Chadem [7], který po vás bude chtít abyste dobili všechny Nižší Vargoulli. Cestou ke Glyvovi je potkáte. Až Glyvovi [4] opláchnete Karafou rty poví vám, že máte v Úřednické Čtvrti vyhledat Nemelle. A taky nezapomeňte na Grise, který se nachází v hrobce milování [1]. Zeptejte se ho na Quintův náhrdelník (Pohřbená vesnice; L: x=1055 y=1680, zmáčknutím písmene L na klávesnici). A taky z něj můžete vytáhnout, kde má své peníze. A to bude asi všechno, teď jděte do Pohřbené Vesnice.

Zpátky v Pohřbené Vesnici

Mapa: Pohřbená vesnice U brány ukažte Barrovi Bronzovou kouli. Můžete vyzvednout Quintův náhrdelník je na okraji té hromady pod domem Marty [1]. A vrátit ho Quintovi [6]. Uhirovi [5] vraťte jeho šťastný nožík. Potom jděte za Pharodem [7]. Dejte mu Bronzovou kouli a vyptejte se na všechno, co bude možné. Pokud stále neznáte tajný pharodův zdroj mrtvol, nezapomeňte se na to zeptat. Požádejte ho, ať vám vrátí to, co u vás našla Annah. Po rozhovoru se k vám Annah připojí. Ještě nejděte do místa hrdlořezů, ale zařiďte si v Úlu, co potřebujete. Plně se uzdravit a dokoupit zásoby léčidel. Zajděte za Sharagrevem a Emoricem a řekněte jim odkud má Pharod zdroj mrtvol. Potom taky se můžete u Emorica připojit do frakce Spalovačů. Určitě také dojděte za Fellem a ukažte mu tu paži, rozhovor nechte překládat Dak´kona a nachytejte ho jak lže (musíte mít moudrost alespoň 15). Až ukončíte rozhovor s Fellem, začněte nový s Dak´konem a vyptejte se ho na všechny společníky (od něj po Deionaru až po Xachariáše). Potom můžete dojít do Márnice, což doporučuji v každém případě a promluvit si v 1.patře se zombie #331 (musíte mít schopnost Kosti vyprávějte), který je vlastně Xachariáš. Můžete z něj vytáhnout jeho (Xachriášovo) srdce. Až všechno vyřídíte, jděte do jihovýchodního Úlu a projděte dveřmi [11], shlédnete krátkou animaci se smrtí Pharoda.

Pharodova skrýš

Mapa: Pharodova skrýš Mapa: Pharodův dvůr Do Pharodovi skrýše se můžete vydat hned poté, co je Pharod zavražděn Stíny. Dojděte přes Pohřbenou vesnici do Pharodova Dvora (obrázek vlevo). Z Pharodovi mrtvoly [1] si vezměte bronzovou kouli (ke konci z ní budete moct při dostatečně vysoké inteligenci a moudrosti získat vaše pravé jméno a kouzlo trýznění) a jeho berlu. Taky hned můžete vyzpovídat Annah, ze všeho možného. Dostaňte z ní prsten, který u vás našla v Uličce neustálých vzdechů. Potom se jí zeptejte na Pharoda a dozvíte se, že to nebyl její pravý otec. Můžete také říct jeho příběh. Nakonec s ní nějak vymyslete, kde je ta skrýš. Portál do skrýše se nachází v severozápadním rohu [2] dvoru a klíčem k portálu je právě Pharodova berla. V Kryptě najdete několik základních kouzel a pár drobných, ale také zde naleznete Žihadlovou náušnici [4] a Širokoúhlé oko [5]. Cestu ven máte poznačenou na mapě [6].

Doupě hrdlořezů

Mapa: Doupě hrdlořezů Je to základna Chaotiků – Hladových Psů. Nemusím snad říkat, že se máte koukat do sudů a atd.

Tiresias [1]

Pokud patříte k Chaotikům, řekne vám o místnosti plné Hladových psů, kteří i když sám je Chaotik ho napadli!? Poví vám o tajné cestě na JV, jináče řečeno to samé, co Sybil, ale bez klíče.

Sybil [2]

Dívka, která vám řekne že za dalšími dveřmi je hromada hrdlořezů. A ona se potřebuje dostat do Uličky Nebezpečných Zákoutí [9]. Vedou tam ještě takový vedlejší dveře [8], ale nemá klíč. Má ho mág nahoře [7]. Takže si tam pro něj musíte dojít. Jděte po schodech [3] v přízemí do prvního patra [4]. Z prvního patra jděte po schodech [5] do druhého patra [6]. Za dveřmi jsou tři hrdlořezy a mág [7], který má ten klíč. Použijte na něj Litanie Kleteb. Potom sejděte zpět do přízemí. Od dveří [8] do východu [9] z doupěte to přeběhněte co nejrychleji a stačí jen s jedním členem (Annah ponořená do stínů).

Ulička neustálých vzdechů

Mapa: Ulička neustálých vzdechů Až vylezete z Doupěte Hrdlořezů, hned u vchodu by měla stát Sybila, promluvte s ní a ona vám dá jako odměnu zmijí slzu. Pokud tam není, tak jste patrně nepoužili klíč, který jste vzali od mága. Vraťte se a nějaký dveře s ním otevřete. Teď se taky klidně můžete do Doupěte vrátit a vymlátit je tam, je to ovšem celkem dost tvrdý. Jinak tam nic moc zajímavého není. Takže jděte na jihovýchod [1]. Annah vám ukáže přesně místo, kde vás našla. Přitom se vynoří ze zdi obličej uličky. A bude se divit jak to, že žijete. Vzpomenete si na svojí smrt, jak vás napadli Stíny. Potom vás zeď požádá, abyste odstranili Dabuse. Vraťte se do Uličky a jděte do domu [2]. Na zemi tam leží mrtvý Dabus. Vezměte si od něj kladivo a prozkoumejte ho, nebo použijte schopnost Mluvení s Mrtvýma, budete mít vizi. Vyjděte z domu ven a najděte toho živého Dabuse. Někde tam lítá a opravuje. Řekněte mu, že v jednom domě je mrtvý Dabus. On se tem půjde podívat. A Dům ho tam uvězní, jako toho předchozího. Dojděte to říct tomu obličeji ve zdi. Bude spokojen(a), ale ještě potřebuje zrušit opravy. Jděte zase do Uličky a zrušte opravy na místech [3] a [4]. Kladivo jste si měli vzít u dabuse a nějaký páčidlo je v Doupěti Hrdlořezů (myslím, že to je ta místnost v přízemí vedle schodů do druhého patra). Za všechno dostanete mnoho zkušeností. Shlédnete animaci s dělením Uličky a jste už v Dolní Čtvrti.

Dolní Čtvrť

Mapa: Dolní Čtvrť Hned jak tam vstoupíte vezmou vám dvě krysy Morteho, pokud si to neuložíte a tohle sem píšu abyste to neudělali třeba jenom omylem!! Prostě po vstupu do Dolní Čtvrti nedávejte žádný Quick-Save nebo něco podobného, čekejte a až animace doběhne do konce, pak si to klidně uložte. Byli byste ochuzeni o zkušenosti a o Mortovu další speciální schopnost Válka Gangů!

Vorten [1]

Úředník Harmonia. Pro informace vás odkáže za Ebbem Kolenovrzem, takže nic.

Korur [2]

Bývalý válečník. Může vám opět otevřít cestu válečníka, nebo rovnou vás pocvičit se zacházením se zbraněmi. Jinak vám celkem napoví, kdo vám asi sebral Morteho a více méně i kde ho najdete.

Kii´na [3]

Může vás naučit rozdílům mezi Githzerai a Gythyanki.

Sebastion [4]

Mág, který vám nabídne, že vás zbaví těch šrámů po těle a bude za to chtít pouze zabití Grosuka [13]. Až ho tedy zabijete Sebastion vám zvýší permanentně charisma +2!! Při dobře vedeném rozhovoru a dostatečně vysoké moudrosti se vám může vybavit vzpomínka na Klíč Portálů (souvislost se sporem Paní Bolesti a Ravel).

Xanthia [5]

Žena, která řekla Thokolům, že jejich omluvu přijme pouze pokud porazí Grosuka [13], což je abishai imunní vůči nemagickým zbraním. Thokolové nemají tedy šanci ho porazit, svými zbraněmi. Teď můžete Thokoly (Thorp [6]) dojít varovat. Oni vám poděkují a dají trochu peněz. A abyste tomu nasadily korunku, dojděte Xanthii říct, že jste Thokoli varovali právě vy.

Trist [7]

Dozvíte se od ní, že byla odsouzena do otroctví neprávem. Musíte sehnat dlužný úpis od Byrona Pikita[8] a jeho kumpána Lennyho[9]. Nejdříve jděte za Pikitem [8] vyzpovídejte ho ohledně Trist. Potom jděte za Lennym [9], kterému řekněte, že vás posílá Pikit. Lenny vás může naučit zlodějskému řemeslu. Hlavně se zeptejte na Trist. Blafujte, jak to jen půjde a vymamte to z něho. Až se budete chystat do skladiště, ještě mu řekněte, že nepracujete pro Pikita, ale pro Trist. Řekne vám jak získat papíry pro očištění Trist a pro zavření Pikita. Dojděte si tedy pro papíry do skladiště [10], zde si můžete taky rovnou vyzvednout velký pytel peněz (je na to potřeba moudrost) Po vyzvednutí dokumentů dojděte za Deranem [11] a ukažte mu dlužný úpis. Potom jděte ještě za Trist, která vám dá 1000 měďáků a samozřejmě poděkování. Ještě můžete ukázat dokumenty dokazující ilegální činnosti Byrona Pikita [8] Curvusu [7] v Tržnici Za všechno je dost zkušeností, takže quest dotáhněte až do konce.

Yi´minn [12]

Když už se pokusíte i přes varování Dak´kona s ním mluvit, Yi´minn vás napadne. Po zabití Yi´minna tam naběhne pár dalších gythanských vojáků.

Grosuk [13]

Abishai imunní vůči nemagickým zbraním, kterého máte zabít na pověření Sebastiona [4]. Doporučuji před bojem Save, není zrovna nejlehčí protivník. Úkol lze také vyřešit tak, že Grosukovi výměnou za Váš vlastní život vyzradíte, že ho chce Sebastion [4] nechat zabít. Grosuk zabije Sebastiona [4] a tím i možnost odměny. (Za tip děkuji Bredymu)

Giltspur [14]

Obchodník, který vám ovšem může nabídnout práci.

 1. Máte dojít s letákem za Pennem Scofflawem do tiskáren [15], aby ten leták vytiskli 100-krát. Jinak kdykoli budete s Pennem mluvit, dejte si pozor na jazyk. Pokud si ho znepřátelíte, tak se vám uzavře cesta do frakce Anarchistů!
 2. Máte donést jistou zprávu Keldoru Durianovi [1] do Slévárny. Tímto úkolem samozřejmě dostanete přístup do Slévárny [17] stačí si promluvit u brány [16] s hlídačem Božích lidí.
 3. Pro poslední úkol budete muset zpět do Úlu (jihovýchodní část) do baru U Doutnajícího nebožtíka [11] a zde předat leták barmanu Barkisovi [5].
An´azi [18]

Žena, která trpí už nevyléčitelnou nemocí. Nechte jí Dak´konem osvobodit (zabít).

Výrobce rakví [22]

Uvnitř najdete Kalnostroma a Hamryse. Když si promluvíte s Kalnostromem, zjistíte, že je zombii. Požádá vás, jestli byste neřekli mágu Sebastionovi [4], aby ho uvolnil. Dojděte si tedy promluvit se Sebastionem [4] a požádejte ho, oč žádá Kalnostrom. Sebastion to nebude chtít udělat, řekněte mu, že Kalnostroma vysvobodíte vy sám. Přečtete si knihu a potom jděte za Kalnostromem a uvolněte ho. Můžete si popovídat i s Hamrysem. Je dost upovídaný, dozvíte se plno zajímavých leč nedůležitých věcí.

Tržnice [19]

Mapa: Tržnice [19] Prohledejte všechny bedny. Jinak jsou tu tři obchodníci. Aalek [2], který obchoduje s magickými předměty (prsteny, náramky, artefakty). Potom tu je Anze [3], který nabízí celou škálu zbraní. A nakonec tu ještě postává Cinder [6], který obchoduje s kouzly. Všechny hezky okraďte. Určitě vyzpovídejte Lazla [4], protože s ním zjistíte, jak se dostat do obléhací věže. Je zde také dívka jménem Karina [5], která moc ráda povídá, a proto se jí lidi raději vyhýbají. U každého východu postává stráž – Drixel [1] a Corvus [7], kterému můžete ukázat dokumenty o Pikitovi a také ho vybídnout k seznámení s Karinou [5].

Coaxmetal [23]

Železný golem v obléhací věži. Abyste se k němu vůbec portálem dostali, musíte si nejdřív promluvit s Lazlem [4] v Tržnici [19]. Od železného golema se dozvíte celkem dost zajímavých věcí a dostanete od něj Čepel nesmrtelného, což je artefakt, kterým se můžete v odříznuté sféře zabít. (Můžete ji použít ve finálním souboji).

Lothar, aneb jak získat Morteho zpět

Mapa: Lothar, aneb jak získat Morteho zpět Až se vám začne po Mortem stýskat, jděte v Dolní čtvrti do Zbořeného domu [20], kde musíte sestoupit po žebříku z kostí do Kosti Noci. Zde vás z regálu přivítá Morte, ale při rozhovoru se v místnosti objeví Lothar. Za výměnu Morteho chce jinou lebku a pošle vás do zapomenuté krypty Sběračů [7] přes portál [1] pod pohovkou a portálem [4] do katakomb. Ještě než se vydáte za honbou lebky, promluvte si s Lebkami na policích a taky se můžete podívat do lotharovi pracovny [6], kam se dostanete po schodech [5]. Až prolezete portálem pod pohovkou [1], vyhodí vás to ještě o úroveň níž [2]. Nic moc tady nenajdete, ale je zde Mantouk [3], který je dost panovačný a má u sebe Grimohár zhoubného myšlení, který lze prodat něco kolem 4500,- Promluvte si s ním a potom ho klidně a jeho bandu zabijte, nebo pokud máte u sebe otrávený kus sýra, otravte ho. Až vstoupíte do portálu v jihovýchodní části [4], vyklopí vás to v katakombách Truchlícího kamene. Jděte přes Mrtvé národy nebo přes Místo neustálého rozjímání do Přemožených národů, kde vejdete sám do Hrobky [7]. Doporučuji ještě před vstupem Bezejmennému vyprázdnit inventář, protože v Hrobce jsou některé předměty, které můžete později použít či prodat.

Hrobka [7]

Mapa: Hrobka [7] Celkem zajímavé místo plné pastí a různých nástrah. Všude sbírejte všechno, co to jenom půjde (kostlivci), na pasti pečte, stejně tady řešení problému vede pouze a jenom přes vaší smrt. Nevstupujte do znaků Tormentu, dokud nebudete chtít umřít. Po vstupu do Hrobky se vydejte do středu [4], portál vás teleportuje do levé místnosti, kde hlavně seberte klíč k 1.hrobce ze sarkofágu [1]. Potom se nechte zabít. Objevíte se u vchodu do Hrobky. Jděte zase směrem do středu [4]. Portál vás vyhodí v pravé místnosti, kde seberete 2.klíč k hrobce. Nechte se opět zabít. Stejným způsobem získáte i klíč ke 3.hrobce [3]. Až se zase objevíte u vchodu, jděte opět do střední místnosti [4], ale už vás nic nebude teleportovat. Ve střední místnosti si musíte přečíst a zasunout všech 9 desek. Potom otevřete sarkofág [4] a vezměte si klíč. Nyní se vydejte směrem k 3.sarkofágu [3]. Teleportuje vás to u sarkofágu [5], odkud určitě seberte tu krvavou slzu, což je vlastně po identifikaci Slza Salieru-Deie. Nakonec se otevře portál, kterým se dostanete z Hrobky pryč do Přemožených Národů. Nezapomeňte si k sobě zase vzít spolucestovatele a předměty, který jsem doporučoval odložit.

Stejným způsobem, jak jste se dostali sem, dostaňte se zase nazpátek k Lotharovi. Povězte mu, že v Hrobce, žádná lebka není, pošle vás pro nějakou jinou. Měli byste mít u sebe z Mrtvých národů celkem dost různých lebek, pokud jste plnili úkol pro Mnohojednoho. Samozřejmě mu bude stačit i ta Soegova hlava. Nakonec ho ještě vyzpovídejte ze všeho možného. Dozvíte se něco o vás a o Ravel. Můžete u něj taky nakupovat různé artefakty atd.

Morte na vás bude čekat před vchodem do Zbořeného domu [20]. Zeptejte se ho na novou schopnost „Gang lebek“ a taky proč vám zamlčel poslední řádku na vašich zádech.

Velká Slévárna

Mapa: Velká Slévárna Mapa: Hala Bořích Lidí Abyste se sem dostali splňte 2.úkol pro Giltspura [14] v Dolní Čtvrti. Po vstupu do Slévárny jděte třeba rovnou do Haly božích lidí [2] za Keldorem [1] a chtějte se stát Božím člověkem. Budete muset splnit 3 úkoly:

 1. Máte ukovat nějakou zbraň. Dojděte si za Alissou Tield [3], od které se dozvíte, co potřebujete. Potom jděte za Nadilinem [5], který vám prodá kladivo, kleště a zástěru a pošle vás ještě za Thildonem [4], z kterého vymamte železnou rudu. Bude trochu nevrlý, ale nebuďte na něj drzí, protože jinak se už s vámi ve Slévárně nebude chtít nikdo bavit. Nyní přejděte k volné peci [6], kterou použijte na vyrobení nějaké zbraně. Doporučuji sekyru nebo kladivo, za stiletto moc nedostanete. Dojděte výrobek ukázat Keldorovi [1].
 2. Do slévárny pronikl vrah a vy ho máte najít. Začněte opět rozhovorem s Alissou [3]. Okruh podezřelých se zmenší na tři lidi Thildon [4], Saros [7] a Bedai-Lihn [8]. Dojděte se promluvit s Bedai-Lihn [8], kterou můžete více méně vyloučit. Potom dojděte za Sarosou [7], který vám dá Thildonovo šídlo jako důkaz. Potom jděte za Thildonem [4], který to ovšem obrátí proti Sarosovi [7], že je zloděj. Pořád mezi nima pentlujte. Nakonec obviňte Thildona. Pokud obviníte Sarosu [7], nebude s vámi mluvit jeho ségra Sarossa [10] a přijdete o +1 k Moudrosti. A jestli obviníte Bedai-Lihn [8], zazdíte si vstup do frakce Anarchistů.
 3. Máte Sandozovi (otec) [9] rozmluvit sebevraždu. Dojděte si s ním tedy promluvit. Nic moc s ním momentálně nenaděláte, a proto dojděte za jeho dcerou Sarossou [10], kterou o nynější situaci informujte. Poví vám takovou větu, kterou zase dojděte říct Sandozovi [9] a on se umoudří a pošle vás za Keldorem [1], že jste úkol splnili. Nyní se přidejte k Božím lidem a řekněte si o odznak k tajnému projektu.
Sarossa [10]

Pokud jste se už přidali k božím lidem a už jste si taky promluvili se Sarosem [7] o něm a o Anarchistech, tak si promluvte si se Sarossou. Správně vedeným dialogem dostanete permanentně +1 k moudrosti.

Nihl Xander [9]

Inženýr, který stojí před schody za Sandozou. Pracuje na Tvůrci snů, což si asi objednala některá z předchozích inkarnací. Ale musíte ještě splnit 3 úkoly:

 1. Musíte mu přinést v modrozelené láhvi kousek vaší kůže namočený do vaší krve. Dojděte si za Paličkou Kilnnem [15] do Úřednické Čtvrti.
 2. Máte v obléhací věži sehnat ptačí klec. Jděte tedy za Coaxmetalem [23] a ten vám ji dá.
 3. Musíte sehnat polštář do rakve. Zajděte za Hamrysem [22] a řekněte si o polštář. Nemá momentálně žádný u sebe, pošle vás do skladiště [10]. Potom se vraťte k Hamrysovi, získáte 2000Exp. Takhle můžete běhat furt dokola je to bug ve hře. Nihl Xander vám dá už klíč od Tvůrce snů. Jděte do Slévárny a otevřete dveře [11] od Tvůrce Snů a vstupte.
Bedai-Lihn [8]

Poté, co se stanete Božími Lidmi, se můžete (ale nemusíte) navíc připojit k další frakci, k anarchistům (Revoluční Liga). Bedai-Lihn řekněte, že také nesouhlasíte s filozofií Božích Lidí. Nejdříve budete muset splnit pár úkolů:

 1. Pošle vás zničit tajný projekt. Běžte tedy do zbrojnice [12]. Zde si popovídejte s Kel´lerou o vyvíjené zbrani. Klidně se jí zeptejte, kde má slabá místa. Potom stroj sabotujte (vzadu to má ovládací panel).
 2. Nyní bude chtít, abyste zabili Sandoze [9], dojděte ho tedy zabít.
 3. Nakonec chce zdrhnout, ale protože všechny už kontrolují, kromě řemeslníků, musíte sehnat převlek. Dojděte za Nadilinem [5] a kupte od něj převlek. Jinak se dozvíte, že už o všem ví, ale nijak nezasáhne.

Po splnění úkolů v animaci dojdete s Bedai-Lihn před Sklad [10] v Dolní Čtvrti. Promluvte si s ní o Revoluční Lize a jak se k nim připojit. Pošle vás do tiskáren za Pennem [15] s tajným heslem. Penn, ale nejdřív chce, abyste v Městské hale [20] v Úřednické čtvrti zabili Quo-Saia [5]. Až ho zabijete a vrátíte se k Pennovi, stanete se Anarchistou, centrum mají ve Skladišti [10], kde si promluvte s Conallem. Můžete tu přespat a nakupovat. Doporučuji Smrtící Oblak, pokud ho ještě nemáte a Žihadlovou náušnici – nezapomeňte, že Annah i Fall má každá celkem po dvou uších :-))

Úřednická čtvrť

Mapa: Úřednická čtvrť

Malmaner [1]

Muž, který stojí před domem krejčím. Snad ho nějak urazil, a proto ho krejčí vyhodil. Ale on potřebuje kostým, doneste mu ho. Vejděte tedy dovnitř a promluvte s Gonclavesem, který vám za 30 měďáků prodá Spalovačský kostým. Doneste to Malmanerovi, předejte mu kostým. Dále ale také řekněte, že se krejčí zmínil, že celkem dost lidí půjde za Spalovače. Jděte tedy znovu za Gonclavesem a on vám prodá za 50 měďáků kostým Božích lidí. S tím už bude Malmaner spokojen.

Sarhava Vjhull [2]

„Ožralá“ dáma, která se nakonec bude chtít s vámi porvat. Pokud začněte volat stráže, zklidní se.

Salabesh Onyxový [3]

Mág, který je proslulý svým proklínáním. Vytáhněte z něj, že chce se stát cvičitelem v Městské Hale a taky informace o Smradodechovi. Aby se Salabesh stal cvičitelem umění v Městské Hale, musíte si nejdříve promluvit s některým kouzelnických učňů [13] v Městské Hale. Potom jděte se na Paní Trnošesou poptat Splintera [1]. Vezme vás do Veřejného Sensoria, kde si promluvte s Paní Trnočesou [1]. Musíte se tvářit jako, že chcete aby vás učila umění, potom vyjde najevo, že je na sensorických kamenech závislá a už snad ani učit nechce. Toto dojděte říct Salabeshovi, který bude spokojen, ale nedávno rozzlobil magické vedení Haly. Nyní máte dvě možnosti: buď dojdete opět za Paní Trnočesou [1] a řekněte jí, že Salabesh se na její post cvičitele, anebo uklidnit vedení haly(?? nevím).

Eli Havelock [4]

Cvičitel v městské Hale zlodějinu. Může vás vycvičit na zloděje. Lze ho přemluvit, aby se vrátil do Haly cvičit studenty.

Starý básník [5]

Pozor, když ho budete štvát změní se vám lehce přesvědčení směrem k chaosu.

Elobrande [6]

Stará žena, která předpovídá budoucnost. Zjistíte, že nemáte svůj osud, vytváříte si ho sami. Při odchodu vám dá svitek, který když otevřete, přečtete si pár řádek a pak vám to sebere 35 životů. Celkem fér, což? :))

Aelwyn [7]

Žena, která hledá svojí přítelkyni Nemelle [8], která ji mimochodem také hledá.

Nemelle [8]

Žena, kterou jste měli podle Glyva dále vyhledat. Řekne (vzpomenete si) jak zacházet s Karafou. Potom jí vyřiďte, že ji hledá Aelwyn [7]. Při odchodu vám permanentně zvýší +3 životů. Nyní si můžete dojít pro Ignuse do baru U Doutnajícího nebožtíka (jihovýchodní Úl). Promluvte si sním popřípadě o umění. Taky, si můžete vzpomenout, jak jste ho učil. Na konci každého dialogu už nebude chtít dál odpovídat na vaše otázky. Volte ty ofenzivnější odpovědi, nakonec se vás pokusí zabít. Až ho zabijete, můžete ho vyřadit úplně z party, což je celkem zářez (Ignuse nemám moc rád), a nebo ho můžete oživit a odstranit a poté přijmout do bandy. Už na vás nebude útočit a můžete znovu začít dialog.

Schopný Přemýšlivě-Myslící [9]

Celkem dobrý hlody s Mortem. Poví vám spoustu informací o Sigilu, Paní Bolesti, Ravel. Lze si u něj nechat vyhledat nějaké informace o sobě.

Šéf lupičů [10]

Promluvte si s ním, Annah se bude do něj trochu navážet, zaútočí na vás. Je to celkem dobrý protivník, dejte si na něj majzla. Přinejhorším použijte Morteho Litanii. Ale co je hlavní, vypadne z něj taková ocelová krabička, ve které je Mertwynova hlava. Promluvte s ní a potom jí vraťte zbytku těla [3] v Městské Hale [20].

Herec [11]

Herec, který je uvězněn v nějaké neviditelné krabici. Od přihlížejících lidí se dozvíte, že ho proklel nějaký mág — Salabesh Onyxový [3]. Nelze jej ale nijak osvobodit.

Opilý mág [12]

Musíte si nejdříve promluvit s Nenaplňenou Touhou [1] v Ubytovně Městské Haly. Poté mága za ní pošlete. Odměnou vám bude Džbánek ledového piva.

Jolmin Posel [13]

Vyřídí vám vzkaz od Jolmi [2], která chce s vámi udělat jakýsi obchod. Nachází se v Městské Hale [20].

Vrischika [14]

Obchodnice s různými neobvyklými předměty. Pokud jdete za bojovníka určitě si u ní ukradněte Kladivo Drcení a jinak kouzlo Oblak Smrti a nakonec pokud jste zákonného a zároveň dobrého přesvědčení vezměte si ještě Slzu Salieru-Deie. Potom jí zabijte a vypadne z ní plno dalších věcí, které někde ve hře použijete. Jinak kradení je celkem fuška. Já na ní šel s Annah – Obratnost 20 a schopnost okrádání 120%, + měla ještě nějakou náušnici. A potom byla moje úspěšnost něco kolem 1:20 (velmi hrubý odhad – podařilo se mi ukrást pouze dva předměty).

Palička Kilnn [15]

Můžete ho rozdělit zpátky na dva lidi pomocí Elixíru Hrozivého rozdělení, který získáte od Vrischky [14]. Jinak u něj získáte předmět k dokončení 1. úkolu pro Nihla Xandera ze Slévárny.

Galerie [16]

Tady chyťte do ledového džbánku, který můžete získat u Vrischiky [14], jeden z úlomků Temného ptáku Ocanthu. Potom je tam ještě socha, ze které můžete získat bláznivý úlomek, a kterou můžete opět oživit pomocí Gordonské protilátky, kterou opět získáte u Vrischiky [14], ale zabije vás to. Prohlédněte si obraz Noční čarodějnice Ravel. Nakonec si promluvte s Yvanou ohledně Temného ptáku Ocanthu a možná i o Ravel.

Finam Lingvista [17]

Nemá cenu k němu chodit dřív než najdete a otevřete Dvanáctistěn, který najdete v Ubytovně v Městské Hale. Potom můžete Finama vyzpovídat. Ten jazyk poznává, ale neumí ho. Potřebuje poznámky svého otce, které jsou v Nevěstinci. Jinak se ho také zeptejte na jeho otce, řekne vám, že má jeho popel v urně na stolu za ním. Můžete použít schopnost Kosti-Vyprávějte. Naučí vás ten jazyk a dokonce, když mu řeknete, že vy jste ho zabil, změní se vám přesvědčení k dobrému. Potom si už konečně přečtěte Dvanáctistěn. Nezapomeňte si potom vyzvednout odkaz u Advokáta [18], ve které je stvrzenka ze Slévárny – Nadilin [5], kde najdete portál k Ravel!!!

Advokát [18]

Iannis je vlastně Deionařin otec. Vyptejte se ho na všechno. Povězte mu kdo jste a přísahejte, že jestli si vzpomenete, řeknete mu to. Potom u něj budete vybírat závěti (dědictví).

Městská hala [20]

Mapa: Městská hala [20] Centrum Vnímavých. Probíhají zde tři přednášky [6], [7], [8] a tři učebny zlodějiny [11], válčení [12] a umění [13]. A tudy se dostanete do ubytovny [14].

Splinter [1]

Dalo by se říci, že Splinter je ten vedoucí u Vnímavých. Můžete se připojit k vnímavým. Můžete se kouknout do Sensorií. Nakupovat ze skladu vnímavých (musíte být členem a nebo Splintera oblafnout).

Jolmi [2]

Za to, že vás bude moct zabít vám dá 2000 měďáků (podle vašeho charisma). Takovou nabídku určitě neodmítejte.

Mertwyn [3]

Bezhlavé kymácející se tělo, které vás požádá, abyste našli jeho hlavu. Tu najdete v Úřednické čtvrti u Šéfa lupičů [10].

Montague [4]

Muž, který má problémy se svou přítelkyní. Abyste tento problém vyřešili musíte si nejdříve promluvit s ní Julliete [9] v Nevěstinci.

Quo-Sai [5]

Zeptejte se ho a naučte jeho meditaci (cesta kamene) a permanentně se vám sníží třída zbroje – AC. Potom se ho zeptejte jestli by vás nemohl trénovat, odejde do učebny bojového umění a zde vás může pocvičit se zacházením se zbraněmi.

Ghysis Zrádce [6]

Muž, který povídá o Válce Krve. Je to nepovinný, i když tam můžete získat nějaký XP. Pokud vás to bude zajímat, projeďte ty dialogy.

Soustředění-Tří-Sfér [7]

Githzerai, který přednáší o přesvědčení a jeho důsledku. Není povinné, ale samozřejmě doporučuji.

Advokát Smrti [8]

Opět muž vyprávějící o tom, co následuje po smrti. Je to celkem obtížné ho vyslechnout, protože Morte do vás furt rýpe, abyste šli pryč. Jinak můžete předvést vlastní smrt a potom na Advokáta trochu zatlačit.

Jumble Vraždosmysl [9]

To je ten, který proklel Smradodecha v jihozápadním Úlu. Budete mu muset pohrozit, aby ze Smradodecha kletbu odvolal. Místo toho na vás sešle kletbu – budete škytat. Vypadá to nevinně, ale po chvíli hraní už vám to pěkně poleze na nerv! Dojděte si o svém prokletí promluvit se Salabeshem Onyxovým [3] (stojí před Městskou Halou), který vás naučí zase jiné prokletí. S těmito vědomostmi jděte za Jumblem a uvalte na něj kletbu Salabeshe. Bude dokonce prosit, abyste to z něj odstranili :) Potom odstraní vaší kletbu i kletbu ze Smradodecha. Dojděte si promluvit se Smradodechem.

Merriam [10]

Momentálně s vámi vůbec nebude mluvit. Musíte zajít do nevěstince si popovídat s Dolorou [4].

Ubytovna v Městské Hale

Mapa: Ubytovna v Městské Hale

Nenaplněná-Touha [1]

Žena, které povězte nějakou svojí touhu a ona ji z vás “vysaje”. Tuto ženu doporučte Opilému mágovi [12] v Úřednické Čtvrti.

Recepční Haly [2]

Promluvte s ní a ona vám dá klíč od vaší místnosti [3] (vlastně od všech místností [4], [5]), kterou asi zanechala některá vaše minulá inkarnace. Zde naleznete pár základních kouzel, trochu hojidel a celkem dost amuletů. Nezapomeňte se kouknout do zamčené skříně. Najdete zde Dvanáctistěn a kouzlo Oheň a Led. Dvanáctistěn je ovšem zapsán neznámým jazykem. Zeptejte se Splintera, kde byste našli nějakého jazykovědce, pošle vás za Finamem Lingvistou [17] v Úřednické Čtvrti.

Veřejné Sensorium v Městské Hale

Mapa: Veřejné Sensorium v Městské Hale Abyste se sem dostali, musíte si promluvit se Splinterem [1] v Městské Hale. Jsou zde senzorické kameny – 7 v malých místností a 3 ve velkých. Vždy si musíte dojít za Průvodcem vnímavých [2] a potom s určitým kamenem začít vjem. Je to zcela nepovinné, získáte tu „pouze“ zkušenosti. Za kamen v malé místnosti 750XP (první dvě sorty) a ve velké místnosti 1500XP (třetí sorta).

Paní Trnočesá [1]

Bude vás nejdřív ignorovat. Hledejte v návodu Salabeshe Onyxového [3] v Úřednické Čtvrti.

Privátní Sensorium v Městské Hale

Mapa: Privátní Sensorium v Městské Hale Opět se sem dostanete přes Splintera [1] v Městské Hale. Jsou zde tři senzorické kameny. V prvním [1] si promluvíte s nějakou předchozí inkarnací (Paranoidní). To je ta, která vytvořila Dvanáctistěn. Ve druhém kameni [2] se skrývá vzpomínka Deionarry, která mluvila opět s nějakou předchozí inkarnací (praktická). Poví vám o dědictví, dojděte si tedy potom za Advokátem [18] v Úřednické Čtvrti, kterému také pověste o sensorickém kameni své dcery. Protože není Vnímavý, musíte si dojít promluvit se Splinterem [1] v Městské Hale. Ve třetím kameni [3] si můžete promluvit s Ravel. Napoví vám jak se k ní dostat. Dveře máte hledat ve slévárně a klíč je kus z ní, může být i nepřímý – tedy dcera.

Quell [4]

Mág – mlsoun, kterému musíte donést čokoládového démonka, kterého koupíte u Vrischiky [14] v Úřednické Čtvrti, aby vám prozradil, co je klíčem k portálu vedoucí do Ravelina bludiště. Taky se potom můžete podívat na nabídku cukroví. Pokud nejste mág, tak bych doporučoval nakoupit Ledové cukroví, které zvyšuje charisma, což se hodí tu a tam při rozhovoru (třeba Ravel).

Nevěstinec

Mapa: Nevěstinec

Fall-from-Grace [1]

Promluvte si ní o všem možném. Nakonec se jí zeptejte jestli by se k vám nechtěla přidat. Bude souhlasit pokud si promluvíte se všemi deseti studenty v Nevěstinci (desátý jste vy). Až se k vám přidá tak si s ní hned promluvte. Dostanete nějaké ty zkušenosti a zjistíte speciální schopnost. Zeptejte se jí také na Morteho, který prý smrdí po Baatoru. Potom začněte rozhovor s Mortem a vytáhněte z něj že není mimir, pak se zeptejte na Baatorský zápach... Rozhovor s Mortem je poměrně dlouhý, ve kterém se vám Morte se vším přizná a tak nějak se mu ulehčí a zlepší se mu statistiky. Síla +4, odolnost +2 a obratnost +2.

Yves Hledačka Příběhů [2]

Vyměňte s ní své (nasbírané u Smradodecha) i společníků příběhy. Potom se jí taky zeptejte na příběh o Ravel. Něco málo vám poví, ale pošle vás za Ecco [7] a Dollorou [4], která znala jejího milence.

Kimasxi — Zmijí jazyk [3]

Můžete jí požádat jestli by nezlepšila Mortův slovní um.

Dolora [4]

Debatujte s ní a taky si s ní zahrajte hru, vzpomenete si na . Taky vás požádá, jestli byste pro ni nemohli nějak od Merrimama [10] získat klíč k srdci. Merrimam, ale než vám dá klíče od srdce musíte mu přinést něco po čem zapomene. Jděte za Vrischikou [14] a koupit u ní ledový džbánek nebo ho získat u Opilého mága [12]. Poté s džbánkem dojděte do Galerie kuriozit [16] a zde si chytněte do džbánku kus ledu z Temného ptáku Ocanthu. Nakonec si promluvte s Yvanou ohledně Temného ptáku Ocanthu a s tímto dojděte za Merrimanem [10]. Dolora vám potom poví, že Ecco [7] byl hlas odebrán – jazyk.

Kesai-Serris [5]

Nejdříve musíte spnit úkol pro Doloru [4] a Juliette [10]. Potom s promluvte s Ecco [7]. Dále jděte za Kimaxi – Zmijí jazykem [3] a dostaňte z ní, že Kesai je Ravelina dcera a aby se zeptala otce. Nakonec si dojděte tedy promluvit s Kesai – Serris a řekněte jí, ať se tedy zeptá otce. Bude zdrcena. Pokud jste ještě nesplnili úkol pro Quela [4], který se nachází v Privátním Sensoriu v Městské Hale, splňte ho. Nakonec Kesai poproste o pár kapek krve (musíte mít u sebe nějaký kapesník – v Nevěstinci jich je celá hromada).

Marissa [6]

Hledá svůj Karmínový závoj. Řešením je Luise [11].

Ecco [7]

Musíte nejprve splnit úkol pro Doloru [4]. Poté si kupte u Vrischiky [14] Fiendí jazyk a Slzy Devy. Potom jí postupně tyto předměty dejte. Až bude moct zase normálně mluvit, zeptejte se na Ravel. Poví vám že má děti – Kesai-Serris.

Vivian [8]

Hledá svůj osobní parfém. Řešením je Luise [11].

Nenny Devítioká [9]

Zeptejte se jí na Vivianinu voňavku a Marissin Karmírový závoj.

Juliette [10]

Máte její vztah s Montaguem [4] v Městské Hale něčím okořenit. Dojděte si s ním tedy promluvit a předstírejte jako, že ji milujete. Juliette se potom zeptejte na Kesai-Serris [5] a dozvíte se, že je poloviční sestra s Kimaxi – Zmijí jazykem [3]

Luise [11]

Je to mluvící skříň. Dojděte si promluvit s Nenny [9], která vás pošle za Kimaxi [3], která vás zase pošle zpět k Nenny [9]. Potom jděte za Luisem [11] a vytáhněte z něj navoněný karmínový závoj. S tím nejdříve dojděte za Vivian [8] a potom ho vraťte Marisse [6]. Jinak vedle skříně je takový stoleček, kde najdete Finamův deník.

Sklep nevěstince [12]

Jsou tu senzorické kameny každé ze studentek. Najdete tu také správce.

Modroni [13]

Můžete se jich zeptat na Modronskou kostku, pokud ji máte u sebe (Vrchiska). A zjistit důvod jejich přítomnosti.

Podzemí Sigilu (Podsigilí)

Mapa: Podzemí Sigilu (Podsigilí) Je to nepovinné místo, ale samozřejmě ho doporučuji celý projít. Čeká vás tam poměrně hodně bojů, odměnou vám bude zvýšení alespoň o jednu úrovneň každého v partě. Vyskytují se tu Larvální červy (8000XP) a Treloni (1400XP).

Vchod / Východ [1]
Okovy ve, kterých je řetězová bouře [2]
Náušnice s karmínovou sférou [3]
Sohemi [4]

Modronské Bludiště

Abyste se sem dostali musíte si u Vrischiky v Úřednické Čtvrti koupit Modronskou kostku. Vyprázdněte si pokud možno, co nejvíce inventáře a nakupte také pár hojidel (např. pro každého člena party 30 nití). Do bludiště jděte až budete poměrně silní. Potom si s kostkou pohrajte – ohni levé koleno, natáhni levé křídlo, natáhni pravé křídlo, otoč pravou paží. Ocitnete se v Modronském Foyeru, ve kterém lze odpočívat!. Můžete si promluvit s tím Modronem na straně, který vás přivítá a pošle do dveří, tak jimi projděte. Vstoupíte do dungeonu o nízké nebezpečnosti. Vždy po vstupu se otevře dialogové okno s nějakým konstruktorem, rovnou ale můžete jít do boje, protože tyhle plecháčci jsou opravdu dost natvrdlý. Celé bludiště projděte až do technické místnosti. Zde si promluvte s Modronem stojícím uprostřed místnosti na kulatém podkladě. Zeptejte se ho jak se odsud dostanete a potom se nechte jmenovat ředitelem a zeptejte se na nebezpečí Rubikonu. Potom vytvořte nový dungeon s těžkou obtížností. Pak jděte přes Modronský Foyer, kde můžete kdykoli odpočívat a uzdravovat se, do vlastního dungeonu. Mapa je 8 x 8 = 64 náhodně pospojovaných místností! V každé místnosti jsou 1–3 konstruktorů vysoké nebezpečnosti (4000XP). Kreslete si mapku, nedělám si srandu. V jedné z místností najdete Nordoma, tak ho přiberte do party. Bývá na východě. Potom také narazíte na Zlého kouzelníka s pěti konstruktory. Ten bývá na severu. Nejdřív ho vyzpovídejte a pak ho zabijte. Je to docela tuhý boj (opět ale můžete dozabít až dalšíma inkarnacema). Po boji řekněte Nordomovi že vy jste ředitel a potom projeďte snad všechny questy, vy získáte hromadu zkušeností a Nordomovi se zlepší statistiky. Pozor, myslím, že pokud nejdříve zabijete čaroděje a až potom najdete Nordoma, už mu nemůžete říct, že jste vy ředitel. A nakonec přes portálové čočky se můžete vrátit zpět do Sigilu. Jedny portálové čočky má Zlý kouzelník a jedny najdete u některého konstruktora.

Ravelino Bludiště

Mapa: Ravelino Bludiště Až budete mít splněny všechny úkoly v Dolní a Úřednické čtvrti, můžete se vydat za Ravel. Abyste získali klíč k portálu od Ravelina bludiště, musíte splnit úkoly v Nevěstinci. A portál najdete ve slévárně od Nadilina po předání poukázky, kterou získáte z dědictví u Advokáta. A o tomto dědictví se dozvíte z druhého kamene v privátním sensoriu. Pak stačí jen rozkládací portál aktivovat a projít portálem do Ravelina bludiště.

Po vstupu do bludiště jděte směrem k Ravel [1]. Cestou budete napadány Trigity a také si dávejte pozor na velké množství pastí. Pokud budete s Ravel mluvit velmi lichotivě, získáte až +1 INT, +3 MOU a +3 životy. Správně vedeným rozhovorem dostane spoustu zkušeností. Po rozhovoru si přivolá na pomoc několik Trigitů a pak na vás zaútočí. Docela na ní platí Morteho schopnost Litanie Kleteb nebo kouzlo Roj, Horor, Zmatek. Potom se tam nahrne ještě spousta stínů, takže hned neodcházejte a všechno to tam vymlaťte. Nezapomeňte se podívat do Raveliny tajné skrýše [3] portálem [2] a vypěstujte si tam kouzelné hůlky ze semínek, které vám při rozhovoru dala. Nakonec lokalitu opusťte portálem [5]. Shlédnete animaci, jak Transcendentí zabije Ravel a vy se ocitnete v Curstu.

Curst

Mapa: Curst

Správce skládky [1]

Poví vám že, je na skládce tajný vchod do do podzemí. Ale zatím jím nechoďte, protože byste se ochudili o dost zkušeností.

Curstký Hrdlořez [2]

Rozhovor začněte „Jsme trochu nervózní, co?“, potom vám vždy odpoví alespoň na jednu otázku. Dozvíte se, že pro jisté odpovědi máte zajít za Shar.

Curstký Hrdlořez [3]

Potřebuje se dostat k Rozčtvercému Muži.

Milenecký kroužek [7]

Obejděte dva strážce, které mučí jednoho občana a vezměte si to z hromádky slámy za nimi.

Roberta [8]

Žena, která hledá svého muže, aby ho nachytala s jinou ženou a mohla ho tak zabít. Takovou ženu najdete ve vnitřním Curstu na severu Curstský občan Kiri [7]. Řekněte jí, že byste měli zájem, aby někoho zabila. Potom dojděte říct, že jste našli člověka, který to provede. Zase za Kiri a zpět.

Hospoda U Zrádcovi brány

Mapa: Hospoda U Zrádcovi brány

Zkažený Vrdel [1]

Hospodský U Zrádcovi brány. Můžete u něj obchodovat nebo přespat (nakupte krvavé amulety – jsou velmi levné), ale co je podstatné, že ví kde a jak se dostat k Devovi. Musíte ale oběhat pět lidí vyplnit pro nějaké ty služby. Nejdříve pro něj musíte nazpět získat jeho dceru, Marquez [2] vám poví více.

Marquez [2]

Poví vám, kde mají otrokáři Vrdelovu dceru Sybilu ve Vnitřním Curstu, kde ji drží Skatch [1] a jeho banda. Po osvobození Sybily vás pošle za Kitlou [3]. Jinak se u Marqueze můžete pocvičit se zbraněmi.

Kitla [3]

Chce abyste urovnali rodinnou, peněžní rozepři mezi Pěstidrťem (kovář ve vnějším Curstu) [5] a Kesterem (lihovarník ve Vnitřím Curstu) [2]. Nejprve od obou dvou získejte listiny. Potom Dojděte za Pěstidrťem [5] a řekněte mu, že si to rozdělí pěkně napůl (150000XP), a nebo můžete jít rovnou za Kitlou, dostanete stejně, ale už s vámi nebude mluvit ani Kester ani Pěstidrť. Kitla vás po spnění úkolu pošle k Nabatovi [4] a dá vám kouzlo Běsnění Abbysu. Může vás učit magii.

Nabat [4]

Bude po vás chtít, abyste si promluvili s Kysem [1] (vnější Curst) o jednou gangu rváčů, kteří chtějí Kyse zabít. Kyse vás posílá do vnitřního Curstu si promluvit s Wernetem [3]. Ten vám jenom poví, aby si Kyse pro něj připravil peníze. Vraťte se ke skládce, najednou se objeví ta banda, rychle to s nimi skončete. Potom vás Kyse bude bezplatně uzdravovat až budete potřebovat. Dojděte to říct Nabatovi. Jinak Nabat vás může učit ve zlodějině – řekněte mu, že se chcete naučit zlodějem, dostanete něco kolem 43000XP, ale potom to ukončete, zůstanete tím, čím jste byl, ale dalších 43000XP budete mít k dobru. Potom jděte za Dallanem [5].

Dallan [5]

Bude po vás chtít abyste si promluvili s An´iziusem [4], který se nachází ve vnitřním Curstu u brány do Carceri. Ten vás požádá, abyste řekli strážím, že Siabha vás najala na zavraždění An´iziuse. Dojděte si tedy promluvit se Siabhou [5], která vás bude získat – zdvojnásobuje cenu, ale řekněte, že An´izius jí pouze pozdravuje. Potom dojděte za Kapitánem stráží [6] a vyklopte mu to všechno o obou (200000XP). Nakonec to dojděte říci Dallanovi, který vás posílá za Donou Quisho [6].

Dona Quisho [6]

Chce abyste propustili ze sýpky jednoho „jejího“ fienda. Jděte teď do sýpky [6] (vnější Curst). V sýpce vylezte po schodech do 1. patra, kde s Bezejmenným vkročte do kruhu. S fiendem usmlouvejte Srdcomlat a pusťte ho na svobodu. Vraťte se k Doně Quisho a ona vám řekne poslední část klíče. Až se budete cítit, že už v Curstu nic neuděláte a budete vybaveni na další cestu dojděte si za Zkaženým Vrdelem [1], aby vás dostal pod Curst.

Berrog [7]

Chlápek postávající v 1.patře. Promluvte si s ním a pusťte ho.

Pár amuletů [8]

Je to v jedné krabici.

Vnitřní Curst (centrum)

Mapa: Vnitřní Curst (centrum)

Skatch [1]

Šéf otrokářů držící Sybilu, dceru Zkaženého Vrdela, který po vás chce, abyste ji osvobodili. Po krátkém rozhovoru, bude následovat boj. Dejte pozor, ať při boji Sybilu někdo nezabije. Nakonec to dojděte oznámit Marquezovi.

Kester [2]

Lihovarník, musíte mezi ním a Pěstidrťem urovnat peněžní rozpory. Viz. Kitla

Wernet [3]

Šéf grázlů, kteří se pokusí zabít Kyse [1], správce skládky. Viz. Nabat.

An´izius [4]

Viz. Dallan [5] v Hospodě U Zrádcovi brány

Siabhou [5]

Viz. Dallan [5] v Hospodě U Zrádcovi brány

Curstský občan (Kiri) [7]

Viz. Roberta [8] ve vnějším Curstu

Pár prstenů [8]

Prohledejte všechny bedny a najdete několik prstenů.

Skladiště [9]

Najdete tu pár předmětů. Lze si promluvit s pracovníky.

Podzemí Curstu

Mapa: Podzemí Curstu Do této úrovně se dostanete buď tajným tunelem [1] na skládce v Curstu, nebo vyplněním řady služeb, začínající u Zkaženého Vrdela. Celou úroveň prolezte, nejdříve si to namiřte k Poustevníkovi [2], který vás u sebe nechá kdykoli přespat. Odtud podnikejte své výpravy. Dávejte si pozor na pasti.

Grhist [1]

Je to Gehreleth, který hledá Devu, aby ho mohl sežrat, ale nejdřív sežere vás :)) Prolítněte všechny dialogy, je s ním hodně srandy a potom ho zabijte. Je to docela tuhý boj, zkuste využít Litanii nebo něčeho jiného, nenechte si ho přijít k tělu. Přinejhorším ho zabijete až další inkarnací.

Poustevník [2]

Kněz od kterého se dozvíte, že Deva je na západ. Můžete u něj přespávat a může vás zdarma vyléčit.

Voorsha [3]

Pašerák, který vás požádá, abyste zabil Grhista [1]. Zabijte ho a dojděte to říct Voorshovi. Ten se vás takhle chtěl jen zbavit, souboj je nevyhnutelný. Předem si z místa boje odstraňte pasti.

Tek´elah [4]

Vyšší Baatezu, promluvte si s ním. Já z něj nic moc nedostal, jen to, že co vyrábí (možná jste to už sabotovali) Boží Lidé bude použito ve Válce Krve.

Prsten padlých hvězd [5]
Pár dobrých předmětů [6]

Vězení

Mapa: Vězení Hned při vstupu vás uvítá opět pár Trelonů, tuto úroveň musíte projít úplně kompletně celou. Dívejte se do všech beden ap. Jinak tu je spousta Stráží, asi to nezvládnete všechno najednou, choďte se vyléčit (vyspat) k Poustevníkovi do Podzemí v Curstu.

Trias [1]

Trias alias Deva je anděl, kterého jste měli na radu Ravel vyhledat. Naneštěstí vám nemůže odpovědět na vaše otázky, musíte mu přinést jeho meč a rozbít okovy, kterými je spoután. Pro jeho meč si musíte dojít ke Cassiuovi [2], se kterým budete muset o meč zápasit. Inteligence (17+), síla (normální souboj), obratnost nebo-li mág, válečník, zloděj. Až Cassiuse překonáte, získáte od něj Nebeský Oheň, se kterým se vraťte k Triasovi. Zlomte okovy a pak z Triase dostaňte, koho máte dál hledat — Fhjull Jedovatý Jazyk a jak se k němu dostat (portál [3]). Ale ještě než se vypravíte za Fhjullem, dojděte si promluvit s Vhailorem [4].

Vhailor [4]

Než s ním promluvíte, určitě uložte hru. Probuďte ho slovy (moudrost ≥ 18). Nechte jej, aby vás soudil, získáte pár XP. Můžete ho přijmout do vaší skupiny, je to dobrý bojovník, ale fanatik spravedlnosti. Pokud si ho do party přidávat nebudete, přesvědčte ho, že on vlastně neexistuje, získáte 90000XP.

Pustiny

Mapa: Pustiny

Mapa: Fhjull

Vstupte do obří lebky [1], kde bydlí Fhjull [2]. Fhjull je Baatezu, kterého Trias podvedl a zavázal ho, že musí činit dobro. Zeptejte se na svojí smrtelnost, poví vám o Pevnosti Lítosti, ale neví, jak se tam dostat. Pošle vás k Pilíři Lebek, který by to mohl vědět. Získáte 350,000 XP. Poví vám, jak se dostat do Baatoru, ale zeptejte se také na cestu zpět z Baatoru (INT ≥ 18 nebo MOU ≥ 16) a získáte 100,000 XP.

Od Fhjulla můžete žádat zadarmo předměty a kouzla.

Projděte do Baatoru portálem [3].

Baator

Mapa: Baator

Musíte se dostat na jihovýchodní cíp mapy [4]. Je zde mnoho Baatezu, který s vámi budou bojovat. Lokaci lze také jen proběhnout a nebojovat.

Pilíř lebek

Mapa: Pilíř Lebek

Pilíře lebek [5] se zeptejte, jak se dostat do Pevnosti Lítosti. Pokud znáte cestu pryč z Baatoru, nic víc dál znát od Pilíře Lebek nepotřebujete. Pilíř vám prozradí, že jste už u portálu byli, že klíčem je Lítost. O portálu vědí jen tří a jedním z nich je Trias, který vám lhal.

V Baatoru dojděte na (jiho)západní část lokace a otevřete portál [7] zpátky do Pustin.

V Pustinách se zeptejte Fhjulla, jak se dostat zpět do Curstu. Projděte portálem do Curstu [6].

Ruiny Curstu

Mapa: Ruiny Curstu

Celý Curst se propadl do nižších sfér do Carceri, zde zbyly jen ruiny.

Pokud jste v Úlu dotáhli do konce úkol s Moridorovou krabicí od Mara (nechali jste fienda v krabici u Aola rozptýlit do sfér), v Ruinach Curstu tohoto fienda z Moridorovi krabice potkáte. Pokud se ho rozhodnete zabít, připravte se na jeden z nejtěžších bojů ve hře. Tento fiend je nesmrtelný má neuvěřitelných 600 životů, AC impozantních -10, THAC0 11, obří sílu 19 a zasáhnout lze jen zbraní očarovanou alespoň +2. Když ho skolíte, získáte 500,000 XP, 1000 měďáků a prsten Znak Utrpení (odolnost +3, +15 životů, +3 AC). Hodně štěstí!

Zeptejte se brány [1], co se stalo s městem, pak projděte portálem do Carceri.

Curst v Carceri

Mapa: Curstu v Carceri

Mapa: Skladiště v Carceri

V Carceri je nyní Curst a vládne zde Triasův chaos, abyste město přesunuli zpět na své místo, musíte ve městě nastolit řád.

Tím, jak dáváte věci do pořádku a činíte dobré skutky oslabujete sílu Triase.

Skladiště

Ve skladišti přesvědčte Ebba Kolenovrza, aby nebojoval proti systému, ale naopak začal pomáhat. Ve skladišti zkuste najít starobylý svitek přání (x 395 y 286) [6], těžko se hledá. Můžete si pak přát jedno z těchto přání:

Před správní budovou potkáte Poustevníka, který vám nabídne léčení. Využijte toho a pak vstupte do správní budovy [11].

Správní budova

Mapa: Správní budovy

Nachází se zde několik pater. Všechny projděte až se nakonec dostanete k Triasovi [1].

V místnosti před Triasem jsou skvělé dýky pro Annah [2].

Trias [1]

Podle toho, kolik dobrých skutků jste v Curstu/Carceri vykonali, podle toho bude Trias silný a bude mít kolem sebe společníky. V boji Triase porazíte, až se nakonec vzdá.

Pokud máte ve skupině Vhailora, Triase zabije sám. Získáte zkušenosti, meč, ale nezměníte své přesvědčení.

Zeptejte se ho, jak se dostat do Pevnosti Lítosti. Bude chtít od vás slíbit, že ho nezabijete. Pokud slíbíte, přesvědčení bude více zákonné. Řekne vám, že portál do Pevnosti Lítosti je blízko místu, kde jste začínali hru.

Pokud se mu budete vysmívat, že by se s vámi nemohl měřit ani v jeho plné slávě, upadne vám přesvědčení ke zlu.

Pokud Triase opravdu zabijete, upadne vám přesvědčení ke zlu a pokud jste před tím slíbili, že ho nezabijete tak i k chaosu.

Zeptejte se ho, co bude dělat až odejdete, řekne že zase ten zmatek. Zeptejte se ho, zda zapomněl na svého Otce (MOU alespoň 16). Pak řeknete, že Vyšší Sféry jsou domovem zákona, krásy, dobroty a také odpuštění. Pošlete ho domu prosit o odpuštění (CHA alespoň 14). Přesvědčení se vám významně zlepší k dobru. Získáte 375,000 XP a meč Nebeský Oheň (zranění 3-18 a zranění ohněm +10) stejně tak jako kdyby jste Triase zabili.

Projděte portálem zpět do Úlu.

Zpátky v Úlu

Mapa: Márnice 2. patro

V Obléhací věži si promluvte s Coaxmetalem. Při opouštění rozhovoru po vás chce Modronskou kostku, aby se dostal z tohoto vězení. Když mu ji dáte, získáte zbraň Čepel Entropie (zranění 3-23), 12,000 XP a hodně zlé a chaotické přesvědčení. Když řeknete, že je pro vás příliš cenná, přesvědčení se vám ke zlu změní jen trochu. Pokud zcela odmítnete přesvědčení budete mít více zákonné a dobré.

Čepel Entropie
Bez ohledu na přesvědčení Zranění 3-23 - - +2 THAC0 Rychlost: 1 Jen Bojovníci/Zloději
Nebeský Oheň
Pouze dobré zákonné přesvědčení Zranění 3-18 +10 ohněm = 13-28 +2 AC +10 % odolnost proti zbraním +2 THAC0 Rychlost: 3 Bez ohledu na povolání (lze adaptovat)

Zajděte za Fellem do Jihovýchodního Úlu, který má nová tetování.

Uvnitř hospody U Doutnající nebožtíka se možná objeví Adahn.

U Vrchistky můžete zakoupit Oko Vecny.

V Podzemí Sigilu, když máte štěstí, potkáte Vyšší Glabrezu.

Zajděte za Mebbeth na Hadrníkovo náměstí. Dejte jí semínko z Ravelina bludiště. Pošle vás za svojí dcerou Kesai-Serris do Nevěstince duševních rozkoší. S tou jsem si promluvil a pak po nějaké době znovu. Objevil jsem se s ní ve Slévárně u Tvůrce snů. Ve snech jsem navštívil 'své' lůžko v Márnici (já, Dak'kon, Morte, Deionara, zombie Xachariase). Svůj pokoj v Městské hale (sídlo Vnímavých). A pak jsem se bez zbytku party ale s Kessai-Serris, objevil v podzemí Sigilu a měl jsem jí ukázat zabití Vyšší Glabrezu, kteří tam byli dva. Osvědčilo se mi použít opakovaně kouzlo vyváženost. Po jejich zabití vyskočilo dialogové okno, že jsem tam našel nějakou velice mocnou zbraň, ale nenabídlo mi to žádné dialogové možnosti dál pokračovat, to dialogové okno nešlo zrušit, nešlo nic :-( Divný k tomu se musím vrátit. Jestli jste za toto někdo dostal (třeba s anglickou verzí), napište mi prosím do Knihy zdechlin!

Až budete připraveni vyrazit dál, V severovýchodním Úlu promluvte se Syflem, který vás propašuje do Márnice. Všechny důležité věci přesuňte do batohu k Bezejmennému, protože vaše parta bude rozdělena. Vezměte si s sebou Bronzovou Kouli. Poblíž vašeho lůžka otevřete a prolezte portálem [1] do Pevnosti Lítosti.

Pevnost Lítosti: Vstup

Mapa: Pevnost Lítosti: Vstup

U Deionarry [1] si nechte vylepšit váš snubní prsten a pak vstupte do pevnosti [2].

Pevnost lítosti: Vnitřek

Mapa: Pevnost Lítosti: Vnitřek

V této lokaci máte za úkol pohnout čtyřmi pákami [1] [2] [3] [4], aby se vám do další úrovně otevřel portál [5], který se nachází severovýchodně.

Pevnost lítosti: Zkouška Instinktu

Mapa: Pevnost Lítosti: Zkouška Instinktu

Podle vašeho přesvědčení budete napadeni jedním členem vaší bývalé party, který vás zradil. Pokud máte přesvědčení zákonné nebo neutrální, potkáte Ignuse. Pokud máte chaotické přesvědčení, setkáte se s Vhailorem. Až se se zrádcem vypořádáte, prozkoumejte místa za všemi sochami, za jednou z nich najdete Zvučící Kámen [1]. Kámen si poslechněte a poté vystupte k fontánce [2] a krystalem uvnitř se dostanete dál.

Pevnost lítosti: Bludiště Zrcadlení

Mapa: Pevnost Lítosti: Bludiště Zrcadlení

Setkáte se se svými třemi bývalými inkarnacemi - Dobrou, Praktickou a Paranoidní. Se všemi třemi se musíte sloučit, ideálně rozhovorem.

 1. Promluvte s dobrou inkarnací. Dozvíte se, že se jedná o vůbec první inkarnaci a i to proč jste se stali nesmrtelnými. Pokojně se s vámi sloučí.
 2. Promluvte s praktickou inkarnací. Tato inkarnace například zachránila Dak'kona, uvěznila Vhailora a zabila Deionarru. Zeptejte se na tetování na vašich zádech, proč jste měli vyhledat Pharoda. Dozvíte se, že bronzová koule je senzorický kámen vaší první inkarnace (tedy té dobré). Pokud máte INT nebo MOU vyšší nebo rovnou 21, řekněte, že se mu poddáte a sloučíte se s ním. Při sloučení ale dokážete absorbovat vy jeho.
 3. Promluvte s paranoidní inkarnací. To byl zloděj. Můžete s ním mluvit jazykem Uyo, pokud jste se jej dříve naučili nebo máte INT alespoň 16. Pokud jste během hry někoho udusili a máte sílu alespoň 21, můžete ho uškrtit.

Až se všechny inkarnace absorbujete, objeví se Deionarra. Ještě dříve než s ní promluvíte, použijte Bronzovou kouli. Dozvíte se vaše pravé jméno, získáte 2,000,000XP a Symbol Trýznění.

Můžete zde přespat a pak vás Deionarra teleportuje na střechu pevnosti.

Pevnost lítosti: Střecha

Mapa: Pevnost Lítosti: Střecha

Promluvte s Transcendentním [1] a zeptejte se ho, co udělal vašim společníkům. Pokud máte INT nebo MOU alespoň 21, řekněte, že víte, že on je vaše smrtelnost. Je více způsobů, jak lze hru zakončit. Nejlepší jsou ty, kde ho dokážete přesvědčit, aby se s vámi sloučil.

Sloučení s Transcendentním:

Zabití sama sebe:

Zabití Transcendentního

Pokud oživíte Dak'kona a dokončili jste s ním učení, Dak'kon získá 2,000,000 XP, +1 SÍLA, +3 OBR, +3 ODO.

Pokud oživíte Vhailora a řeknete mu, že se stala velká nespravedlnost, Vhailor získá 2,000,000 XP, +3 SÍLA, obratnost a odolnost na 25.

Poděkování

Scorpioo, RXQ79, Bredy a Dan Simpson